Strona główna Doc Lab Poland Wykład "Świat festiwali filmowych"

Wykład "Świat festiwali filmowych"

UDOSTĘPNIJ

W środę 17 października o godz. 17.00 w Kinotece odbędzie się wykład Terezy Simikovej z CPH Forum pt. „Universe of film festivals – how to explore it?” (w języku angielskim).

Tereza Simikova jest szefową CPH DOX Forum, platformy koprodukcyjnej jednego z najbardziej prestiżowych festiwali dokumentalnych na świecie, współpracuje z amerykańską organizacją CHICKEN & EGG, wspiera kobiety działające w branży filmowej. Poprzednio była związana z prestiżowymi programami Dok Inkubator i East Doc Platform.

Z widzami WFF podzieli się swoja wiedzą i wieloletnim doświadczeniem dotyczącym funkcjonowania filmów dokumentalnych w świecie festiwali filmowych, od momentu pomysłu na film aż do zakończenia obiegu festiwalowego.

Wbrew potocznej wiedzy, festiwale filmowe to nie tylko konkursy sztuki filmowej oraz czerwone dywany. To miejsca, czy wręcz instytucje, oferujące filmowcom platformy do pozyskiwania partnerów, promowania projektu na każdym etapie realizacji, aż wreszcie dystrybucji, tworzące międzynarodową sieć współpracy.

Jak się poruszać w tej sieci, i jak wyglądają festiwale od kuchni, Tereza Simikowa opowie w środę w Kinotece.

UWAGA! Ilość miejsc na spotkaniu jest ograniczona! Prosimy o zapisywanie się kierując mail na adres: info@doclab.pl

Wydarzenie jest jednym z trzech otwartych spotkań dla publiczności zorganizowanym w ramach 3. sesji DOC LAB POLAND i Warszawskiego Festiwalu Filmowego.