PROJEKTY DOC LAB START 2021

13 BAZA
reżyseria: Paweł Hejbudzki
produkcja: Wojciech Karubin – Movie Mates
Dziecięcy karting to sport podwyższonego ryzyka. Za kierownicami gokartów pędzących 80 km/h siedzą nawet siedmioletnie dzieci. Mimo znikomej szansy na odniesienie sukcesu, presja jest ogromna.

ARCTOWSKI
reżyseria: Katarzyna Dąbkowska
produkcja: Ewa Żukowska – Studio Żuk
Od ponad stu lat, miłość do Antarktydy łączy naukowców. Budowa nowej Polskiej Stacji Antarktycznej to wyjątkowe wydarzenie i kontynuacja marzeń pierwszego polskiego polarnika Henryka Arctowskiego.

BAĆ SIĘ MNIEJ
reżyseria: Edyta Sewruk
produkcja: Ewa Hoffmann – Eh! Ewa Hoffmann
Czy stykając się ze śmiercią na co dzień, da się ją oswoić? „Bać się mniej” to film o 28-letnim Szymonie, który asystuje przy sekcjach zwłok i przygotowuje ciała do pochówku.

BYŁ SOBIE KOŃ
reżyseria i produkcja: Marcin Gęsiarz
Były himalaista ratuje młodego wyścigowego konia z rzeźni, z czasem odkrywając w nim bratnią duszę. Ich relacja staje się motorem zmian przed Rajdowymi Mistrzostwami Świata.

CZŁOWIEK Z MARMURU
reżyseria: Szymon Kuriata
produkcja: Katarzyna Kuca, Aneta Zagórska – Film Kraków Sp. z o. o.
Remik próbuje uciec od alkoholizmu. Jego była partnerka Magda musi szybko dojrzeć, aby wychować syna. Czy uda im się wyrwać z kręgu jego nałogu i wspólnie zapewnić Frankowi lepsze życie?

DOGONIĆ MARZENIA
reżyseria: Diana Kadłubowska, Krzysztof Kadłubowski
produkcja: Krzysztof Kadłubowski – Studio Filmowe Plus Tv D.Kadłubowska, K.Kadłubowski
To opowieść o reżyserze, który mimo choroby i kalectwa wraca do swoich studenckich marzeń i po 20 latach postanawia nakręcić film. Dzięki temu odnajduje sens w swoim życiu.

DZIECKO Z PYŁU
reżyseria: Weronika Mliczewska
produkcja: Weronika Mliczewska – Ya-Man Studio
Sang to niechciane dziecko, które przeżyło wojnę w Wietnamie. Po życiu pełnym dyskryminacji w cudowny sposób odnajduje swojego ojca. Zanim się spotkają, Sang chce naprawić swoje zerwane więzi z dziećmi, aby zmienić swoją karmę.

DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE
reżyseria: Aga Borzym
produkcja: Marta Dużbabel, Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska – Pinot Films
Historia o tym jak to jest być nastolatką. Świat dorastania ze wszystkimi jego wzlotami i upadkami obserwujemy oczami dwójki przewodniczek – 11-letniej Jagody i 13-letniej Zuzi.

JEDWABNY SZLAK
reżyseria: Marcin Lesisz
produkcja: Marcin Lesisz, Mateusz Sajdak – Stowarzyszenie „Lubińska Grupa Filmowa Uisel Studio”
Goran wraz ze swoją zwierzęcą karawaną kontynnuje podróż przez Jedwabny Szlak, poszukując samca dla samotnej wielbłądzicy Ghini.

KROK PO KROKU
reżyseria: Eliza Kubarska, Michał Woroch
produkcja: Monika Braid – Braidmade Films
Michał, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni i porusza się na wózku wyrusza w Himalaje. Walka ze swoimi ograniczeniami i trudy wyprawy są pretekstem do opowieści o determinacji by żyć pełnią życia.

NIEZAUWAŻALNI
reżyseria: Piotr Bernaś
produkcja: Aleksandra Szczęsna – Hasko Film
Agnieszka, młoda i niedawno owdowiała kobieta, wprowadza się do mieszkania brata pod jego nieobecność. Kiedy poznaje czeczeńską rodzinę mieszkającą po sąsiedzku, jej życie zaczyna się zmieniać.

PAPA WAS A KING OF KONGO
reżyseria: Joanna Ratajczak
produkcja: Maciej Kubicki, Joanna Ratajczak – Telemark
Czarnoskóra Monika wychowana w białej rodzinie na mazurskiej wsi, po śmierci biologicznego ojca zostaje wodzem kongijskiego rodu. Chce poznać i połączyć liczne, nieznające się nieślubne dzieci ojca.

PODRÓŻ ABOU
reżyseria i produkcja: Gosia Juszczak
Rybak z Gambii migruje do Europy w desperackim odruchu, by utrzymać swoją rodzinę. Jego córce Mariamie grozi okaleczenie narządów płciowych. Czy uda mu się ochronić ją z daleka?

PRACOWNIK GOŚCINNY
reżyseria: Matej Bobrik
produkcja: Agnieszka Skalska – Koi Studio
Ostatnio wielu mieszkańców Azji emigruje do Polski z przyczyn ekonomicznych. Dla nich to ziemia obiecana. Tak też jest dla Shivy i jego rodziny, którzy od kilku lat próbują sobie ułożyć tu życie.

SPÓŹNIENI KOCHANKOWIE
reżyseria: Anna Wowra, Lena Jabłońska
produkcja: Rafał Sakowski – Story Vehicle
Basia i Zbyszek myśleli, że w życiu nie czeka ich już nic zaskakującego, lecz gdy się przypadkiem poznali, postanowili jeszcze raz zawalczyć o siebie i miłość. Niestety los nie jest dla nich łaskawy.

WIELICKI
reżyseria: Dariusz Załuski
produkcja: Małgorzata Wala – Go Everest Studio
“Wielicki” to portret wybitnego himalaisty, który obecnie, będąc już starszym panem, ma coraz większe poczucie, że podporządkowując wszystko swojej pasji był egoistą.

PROJEKTY DOC LAB GO 2021

INKA W SIECI
reżyseria: Piotr Bartos
produkcja: Bartek Bartos – MANIFIESTA
Powrót do utraconej krainy dzieciństwa, gdzie wszystko dzieje się po raz pierwszy.

LEKARSTWO PUSTYNI
reżyseria: Rita Ciołek
produkcja: Rita Ciolek – Kazia Productions, LLC
Lyndsay Hailey, 35-letnia ofiara przemocy seksualnej, podróżuje na pustynię w Arizonie, aby spędzić pięć dni z szamanem w nadziei na uzdrowienie po traumie z dzieciństwa.

LEON
reżyseria: Wojciech Gostomczyk
produkcja: Wojciech Gostomczyk, Anna Stylińska – Metrage Studio
Artysta performatywny Leon odrzuca granice między sztuką a życiem. Tworząc swój wymarzony projekt, odnajduje się w konflikcie ze społeczeństwem i rodziną, w tym ze swoim chłopakiem Manfredem Thierry Muglerem.

MOJA OZERNA
reżyseria: Karina Będkowska
produkcja: Monika Braid – Braidmade Films
Karina, reżyserka, ucieka z Londynu do swoich korzeni na Ukrainie, gdzie poznaje swoją 88-letnią ciocię Sławę. To spotkanie dwóch kobiet, które nie chcą żyć. Wzajemna bliskość i miłość przywraca sens.

NAJGŁOŚNIEJ SŁYCHAĆ MILCZENIE
reżyseria i produkcja: Anna Konik
Londyn 2020 r. To tu przecinają się drogi siedmiorga osób oczekujących na azyl. ich opowieści odsłaniają przed nami dramat człowieka, który rozpaczliwie walczy o prawo do wolności i godności.

OJCIEC I SYN
reżyseria: Paweł Chorzępa
produkcja: Joanna Dobrzańska – Bees Film House
Historia relacji ojca i syna z Rajdem Dakar w tle. Podczas gdy syn próbuje wygrać, jego ojciec i trener w jednej osobie walczą, aby jego dziecko przetrwało morderczy wyścig.

STADO
reżyseria: Monika Kotecka, Karolina Poryzała
produkcja: Aga Wasiak – Lava Films
Amatorski żeński klub sportowy Volteo, staje przed szansą wejścia do Kadry Narodowej w dyscyplinie woltyżerki. Jego członkinie nie zdają sobie jednak jeszcze sprawy z tego co będą musiały poświęcić.

STARZY HIPISI UMIERAJĄ MŁODO
reżyseria: Zofia Pręgowska
produkcja: Zofia Pręgowska – Prego media

ZIEMIA
reżyseria: Zuzanna Solakiewicz
produkcja: Anna Gawlita – Kijora Film
Ten feministyczny musical dokumentalny zaskakuje świeżym podejściem do tematu kobiet na wsi. Bohaterki wyrażają wspólnym śpiewem siłę, dojrzałość i doświadczenie.