Strona główna Program OPINIE

OPINIE

DOC LAB POLAND to znakomite wydarzenie, zorganizowane w bardzo profesjonalny sposób. Podobne imprezy towarzyszą wielu festiwalom i Kraków jest na pewno wśród najlepszych.

Wieland Speck, szef Panoramy Berlinale

DOC LAB POLAND to wydarzenie ważne zarówno od strony producenckiej jak i reżyserskiej. To konsekwentnie poprowadzona, profesjonalna pomoc w odnalezieniu się we wszystkim co dzieje się poza planem i montażownią, od zdobywania funduszy, przez konsultacje reżyserskie, aż po promocję. Polecam wszystkim dokumentalistom!

Bogna Kowalczyk, reżyserka „Bojleski”

Warsztaty to mnóstwo pozytywnej energii, pomysłów, inspiracji i szansa na podzielenie się swoją historią w gronie przyjaznych ludzi. To pierwsze miejsce gdzie projekt filmu zaczyna swoje życie, począwszy od konsultacji merytorycznych z czołowymi polskimi dokumentalistami, po prezentację w trakcie Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Monika Krupa, reżyserka „Misji”

Byłem pod wrażeniem jakości projektów, a także organizacji DOC LAB POLAND. Sposób przygotowania oficjalnych prezentacji, jak i spotkań indywidualnych może być inspiracją dla branży.

Peter Jäger z AUTLOOK FILMSALES

Zaskoczyło mnie to, jak dobrze uczestnicy DOC LAB POLAND odczytują nasze uwagi i jak szybko się uczą. Byłam pod wrażeniem tegorocznych pitchingów.

Leena Pasanen z DOK Leipzig

DOC LAB POLAND stwarza ogromną szansę twórcom do przepracowania pomysłu, celów i planów. Bezlitośnie, ale niesamowicie kreatywnie weryfikuje to, czy wiemy o czym chcemy zrobić film i czy jesteśmy gotowi na pokazanie go w tym momencie branży. Nie wyobrażam sobie lepszej okazji do przećwiczenia w bezpiecznych i profesjonalnych warunkach prezentowania swojego projektu przed profesjonalistami z całego świata. Uważam, że DOC LAB POLAND jest obecnie najlepszym programem rozwoju dla filmów.

Małgorzata Małysa, producentka „Miss Holocaust”

Udało się moim zdaniem wszystko, imponująca była świetna organizacja. Inspirujące było zarówno słuchanie i uczestnictwo zbiorowe w próbach pitchingów, jak i indywidualne konsultacje. DOC LAB POLAND 2016 pomógł nam naprawę określić dalszy kierunek pracy nad naszym projektem i zmobilizował do dalszej pracy.

Marika Kuźmicz, producentka „Studium chaosu”

I was impressed with the quality of the projects and the thorough organization. The presence of international buyers and relaxing events makes this an inspiring place to network.

Peter Jager, AUTLOOK

I was really surprised how well the participants listened and learned – the actual pitching was really, really good and impressive.

Leena Pasanen, DOK Leipzig 

Thank you very much for a wonderful event! I am very much surprised by the quality of the presented projects and I enjoyed extremely some of them.

Michaela Cajkova, TASKOVSKI FILMS

The DOCS TO GO projects were excellent and I can’t wait to see them all when they are done. DOC LAB POLAND team is wonderful and such a pleasure to work with. Many congratulations for a wonderful event!

Elizabeth Radshaw, HOT DOCS

Everything was perfectly organized and I had a great meetings. Everything worked very well and smooth. Thank you for a great selection of works and devoted filmmakers.

Miriam Ryndova, EAST DOC PLATFORM

Moje oczekiwania w stosunku do programu zostały 100 razy przewyższone. Byłam już uczestniczką takich warsztatów kilkukrotnie i właściwie moje główne oczekiwanie dotyczyło konfrontacji projektu ze światem zewnętrznym. Natomiast tu rezultaty są niezwykłe: znalazłam świetnego zagranicznego koproducenta, toczą się też rozmowy ze stacją telewizyjną HBO. Program był merytorycznie i organizacyjnie bardzo dobrze przygotowany, a nasz projekt uległ zmianie po warsztatach: poprawiłyśmy strukturę filmu i główny temat.

Katarzyna Trzaska, współreżyser i producent „Boskie!”

Przede wszystkim zrozumiałyśmy, gdzie leżą mocne strony projektu, a gdzie te słabsze. Ważne było wsparcie merytoryczne i to otrzymałyśmy na najwyższym poziomie. Ważna okazała się też kwestia networkingu, wymieniłyśmy wiele kontaktów, które w przyszłości zaprocentują.

Barbara Białowąs, współreżyser „Boskie!”

Uczestnicy programu zrobili wielkie postępy, mam wrażenie, że razem z pozostałymi tutorami byliśmy w stanie pomóc im podążać we właściwym kierunku. Trzymam kciuki za wszystkie projekty, które po raz kolejny dowiodły, że dobry dokument jest silniejszy od fabuły.

Paul Pauwels, tutor, szef European Documentary Network

Bardzo dobrze byli dobrani opiekunowie i tutorzy. W efekcie ich uwag, które pozwoliły nam spojrzeć na projekt bardziej z perspektywy producenta, czy redaktora zamawiającego, zmieniliśmy naszą prezentację. Zdecydowanie na plus. I za to wielkie dzięki!

Pawel Nazaruk, producent kreatywny „Gdzie jesteś, Tereso O.?”

Warsztaty byłe przeprowadzone modelowo i ze strony organizacyjnej, i merytorycznej. Praca z wybitnymi polskimi dokumentalistami była świetnym doświadczeniem zarówno ze względu na projekt, jak i z powodu wymiany myśli i rozmowy – nazwijmy to – bardziej programowej: dlaczego robimy filmy dokumentalne, dlaczego są one ważne etc. Możliwość pracy z wybitnymi przedstawicielami dokumentu europejskiego: Leeną Pasanen, Paulem Pauwelsem i Radą Šešić, których wrażliwość, przenikliwość, serdeczność i otwartość do wszystkich projektów dawały mnóstwo pozytywnej energii, pozwoliły naszemu projektowi się rozwinąć.

Maria Krauss, producent „Chciałbym ci powiedzieć wszystko”