PROJEKTY DOC LAB START 2022

CZUŁOŚĆ PRZEMIJANIA
reżyseria: Mateusz Mularski
produkcja: Joanna Zielińska – Big Wave Films

Opowieść o ludziach, którzy w wyniku żałoby doświadczają radykalnej transformacji życiowej. W przejściu przez trudny moment utraty bliskiej osoby pomaga im Anja – certyfikowana towarzyszka w żałobie.

DZIENNIK BUNTOWNIKA-KRYSTIAN LUPA
reżyseria: Sylvie Derdacki
produkcja: Mikołaj Pokromski – Pokromski Studio

Listopad 2021. Jak w każdy wtorek Krystian Lupa wsiada do pociągu. Uciekający za oknem pejzaż, przenika się z innymi obrazami, zabierając nas w świat tego przenikliwego artysty i wizjonera.

DZIURA W ŚCIANIE
reżyseria: Arjun Talwar
produkcja: Karolina Smigiel – Unisolo Studio

Po śmierci przyjaciela, indyjski filmowiec, mieszkający w Warszawie mierzy się z uczuciem wyobcowania, robiąc film o swojej ulicy.GO&SEE
reżyseria: Julia Kuzka
produkcja: Małgorzata Małysa – Furia Film

Weronika, doświadczona modelka wyjeżdża do Japonii na kontrakt modowy. W Polsce zostawia ukochaną siostrę i chłopaka. Daleko od domu zastanawia się co zrobić dalej ze swoim życiem.

MIREK, MACIEJ I TEN TRZECI
reżyseria: Adela Kaczmarek
produkcja: Marta Pielasz, Paweł Jóźwiak-Rodan – Unsin Studio

W życie wieloletnich kochanków- Mirka i Maćka- niespodziewanie wkracza Jezus. Czy uda im się pogodzić dwa światy?

MŁODA KREW
reżyseria: Agata Baumgart
produkcja: Grzegorz Pacek – Mokry Nos Psa

Dorastające dziewczyny chcą opowiedzieć światu historię o tym dlaczego nastolatkom nie chce się żyć i jak wchodzi się w dorosłość walcząc z kryzysem zdrowia psychicznego.

NA WŁASNYCH ZASADACH
reżyseria: Tadeusz Chudy
produkcja: Dominika Pałka – DJ FILM Dominika Pałka

Paweł, chłopak z domu dziecka, ma szanse zawalczyć o swoją przyszłość. Choć wszyscy widzą w nim przyszłego mistrza boksu, on sam nie jest pewien, czy tak właśnie ma rozpocząć się jego dorosłe życie.

THE PERFECT DATE
reżyseria: Małgorzata Goliszewska
produkcja: Agnieszka Skalska – ZPR MEDIA S.A.

Kończysz niedługo 36 lat i los nie przyniósł Ci jeszcze wymarzonego partnera życiowego? Nie pomagają portale randkowe, poradniki ani psychoterapia? Zaprojektuj mężczyznę marzeń u astrologa!

POSŁUCHAJ CO CHCĘ CI POWIEDZIEĆ
reżyseria: Małgorzata Imielska
produkcja: Barbara Ławska – Studio Filmowe Kalejdoskop

18-letnia Gosia od dziecka cierpi na pełnoobjawową, lekooporną schizofrenię. Ostatnie trzy lata była w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym; dziś wraca do domu. Czy w „normalnym świecie” znajdzie swoje miejsce?

PUSTOSTAN
reżyseria: Anna Pichura, Felix Mirosław Mamczur
produkcja: Benno Zerbst

Czy potrzeba niesienia pomocy jest próbą pomocy samemu sobie? Bohaterowie filmu w ruinach, kanałach i krzakach spotykają ludzi. Organizują im co trzeba: od wody po wesele. Co dostają w zamian?

UBEZPIECZENIE OD METEORYTÓW
reżyseria i produkcja: Natalia Śliwowska, Jorik Amit Galama

Natalia, odkąd jej brat zginął w tajemniczym wypadku samochodowym, dorastała pod ciężarem obsesji matki na punkcie jego nierozwiązanej śmierci. 20 lat później wyrusza na poszukiwanie prawdy.

W STRONĘ SŁOŃCA
reżyseria: Agnieszka Kokowska
produkcja: Justyna Ziemkiewicz, Sławomir Richert – Warsaw Production Team

Kasia i Robert sprzedają dom i wszystko co posiadają i wraz z trójką dzieci ruszają kamperem w podróż życia, by móc być bliżej siebie. Pogoń za wolnością staje się prawdziwym testem dla rodziny.

PROJEKTY DOC LAB GO 2022

RADOŚĆ HASANA
reżyseria: Natalia Pietsch, Grzegorz Piekarski
produkcja: Katarzyna Kostecka – Larmo

Jak zachować spokój w obliczu nadchodzącego kataklizmu? Odpowiedzią jest „keyf” – bliskowschodnia sztuka czerpania przyjemności z bycia „tu i teraz”.

BECZKA ŚMIERCI
reżyseria: Paweł Tarasiewicz
produkcja: Paweł Tarasiewicz – Amondo Films

Surrealistyczna opowieść o miłości i marzeniach Reemy – transseksualnej kobiety z Pakistanu.

CÓRY WĘGLA
reżyseria: Aneta Nowicka
produkcja: Jacek Kucharski – Trafik

Dwudziestopięcioletnia Oliwia podążając za matką rozpoczyna pracę w jednym z najcięższych oddziałów kopalni-sortowni odpadów górniczych i konfrontuje się z rodzinną tradycją.

GDY POWIEJE HARMATTAN
reżyseria: Edyta Wróblewska
produkcja: Edyta Wróblewska, Marta Dużbabel, Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska – Szymon Kudła – Inspiracje i Energia, Pinot Films

Wykorzystywana jako dziecko Barbara, mierzy się ze swoją przeszłością. Konfrontując się z tymi, którzy ją skrzywdzili, próbuje odzyskać godność, aby ruszyć do przodu i zawalczyć o szczęście.

STRACH Z GŁOWY
reżyseria: Grzegorz Brzozowski
produkcja: Natalia Grzegorzek – Koskino Sp. z o.o.

Grupa osób opowiada, co wydarzyło się w ich głowach podczas pandemii. Bohaterowie w lekki, ale też poruszający sposób opisują sytuację, w której izolacja stała się dla nich czasem zbliżeń.

SUPPORT
reżyseria: Adam Roszkowski
produkcja: Anna Różalska – Match&Spark; Adam Roszkowski – Okay Film

Historia trzyletniej drogi do sukcesu dorastającego Łukasza Perkowskiego. Jako młody bokser stara się dostać do Mistrzostw Polski Juniorów, co może dać mu samodzielność i triumf.

TA, KTÓRĄ KOCHAM
reżyseria: Paweł Hejbudzki
produkcja: Justyna Przybylska, Filip Luft – Airy Movies Filip Luft

Po wielu latach nieobecności Daria przyjeżdża z Meksyku do Polski, aby odnaleźć biologiczne rodzeństwo, które matka oddała do adopcji.

TWARZE AGATY
reżyseria: Małgorzata Kozera
produkcja: Maria Krauss – Plesnar & Krauss FILMS Sp. z o.o.

Agata miała umrzeć dawno temu. Zamiast tego – narodziła się na nowo. Historia kobiety, która kocha życie, zmaga się ze śmiertelną chorobą, tworzy sztukę i nieustannie zadaje pytania.

ZNAKI PANA ŚLIWKI
reżyseria: Urszula Morga, Bartosz Mikołajczyk
produkcja: Stanisław Zaborowski, Daria Maślona, Jan Borowiec – Silver Frame

Wbrew woli rodziców, jednooki chłopiec zostaje grafikiem. Swoimi logami zapełnia komunistyczną Polskę. Wiele z nich jest używanych do dziś, ale nikt nie wie, że stworzył je Pan Śliwka.

ZORZA
reżyseria: Ewa Kitlińska
produkcja: Katarzyna Mazurkiewicz – Stowarzyszenie Form Różnych

Polifoniczna opowieść o pasji, przemijaniu, tęsknocie i o tym, co dodaje życiu magii zamknięta w murach najstarszego kina w mieście, sędziwej damy z innej epoki.