Strona główna Program NAGRODY

NAGRODY

Nagrody DOC LAB POLAND 2019

DOCS TO START

Wyróżnienie Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego – zaproszenie i pokrycie kosztów udziału w sekcji  branżowej festiwalu IDFA: MISS POLONII / MISS OF POLAND

reżyseria: Jana Shostak, Jakub Jasiukiewicz, produkcja: Katarzyna Drapała – Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Jana (26), ambitna artystka z Białorusi, ku ogólnemu zaskoczeniu postanawia zostać Miss Polski. Ten rok to jej ostatnia szansa na wygraną.

Wyróżnienie Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego – zaproszenie i pokrycie kosztów udziału w sekcji  branżowej  Sheffield Doc Fest: MOJA WIELKA BIBA / MY BIG BIBA

reżyseria: Judyta Fibiger, produkcja: Robert Rhodin

Filmowy portret Barbary Hulanicki, wizjonerki, modowej rewolucjonistki, założycielki legendarnego londyńskiego sklepu Biba. Opowieść o kobiecie, która wyprzedziła swoje czasy.

Wyróżnienie Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego – zaproszenie i pokrycie kosztów udziału w sekcji  branżowej DOK Leipzig: BRACTWO / BROTHERHOOD

reżyseria: Hanna Maciąg, produkcja: Maria Wachowiak, Anna Waligórska – No prob production house

Młody tradycjonalista próbuje żyć w zgodzie z wyznawanymi ideami. Życie konfrontuje jego poglądy.

Wyróżnienie DOK Leipzig – zaproszenie na Co-pro Meetings w Lipsku i pokrycie kosztów udziału: BLISCY /TOGETHER

reżyseria: Marek Kozakiewicz, produkcja: Agnieszka Skalska, Koi Studio

Po śmierci matki, 14-letnim Miłoszem opiekuje się jego starsza siostra Agnieszka. Buduje się nowy układ rodzinny oparty na niekonwencjonalnych zasadach.

Nagroda Uchostudio – bon na postprodukcję dźwięku o wartości 20 tys zł: KIEDY UMILKNIE WIATR / WHEN THE WIND BECOMES SILENT

reżyseria: Mateusz Gołębiewski, produkcja: Małgorzata Domin, Dominika Mandla, Kinga Mielnik – Domino Film

IO Melbourne 1956 – Janusz Sidło jest faworytem do wygrania konkursu rzutu oszczepem. W decydującym momencie postanawia pożyczyć oszczep swojemu najgroźniejszemu rywalowi.

Nagroda ColorOffOn – bon na postprodukcję obrazu o wartości 25 tys zł: I WANT IT ALL

reżyseria: Katarzyna Wiśniowska, Tomasz Morawski – HAKA Films

Yara jest dziesięciolatką, która ma już na koncie bokserski tytuł mistrzowski oraz koronę małej miss Belgii. Nie ma w zwyczaju przegrywać. Porażka jest jednak częścią gorzkiego wchodzenia w dorosłość.

Nagroda HBO Award – 10 tys. zł: LILI

reżyseria: Sylwia Rosak, produkcja: Tomasz Morawski – HAKA Films

Odkąd Lili dzieli swoje życie na tydzień z tatą i tydzień z mamą, chciałaby wiedzieć jak najwięcej o świecie dorosłych. Jakie będzie jej życzenie przed wielką podróżą z okazji jej ósmych urodzin?

 

DOCS TO GO

Wyróżnienie Institute of Documentary Film w Pradze – zaproszenie na East Doc Platform: LOMBARD / THE PAWNSHOP

reżyseria: Łukasz Kowalski, produkcja: Łukasz Kowalski, Anna Mazerant – 4:30 Picture

Para ekscentrycznych biznesmenów prowadzi największy na Śląsku lombard. Kiedy sytuacja finansowa staje się dramatyczna, a ich miłość zaczyna umierać, stoczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu.

Nagroda ColorOffOn – bon na postprodukcję obrazu o wartości 25 tys zł: ANTYBOHATER / NO HERO AT ALL

reżyseria: Michał Kawecki, produkcja: Maria Siniarska – Unlimited Film Operations

Niestroniąca od czarnego humoru dokumentalna opowieść o nietypowym sportowcu, dla którego toksyczne relacje z rodziną są większą przeszkodą w zdobyciu olimpijskiego złota niż brak rąk i nóg.