Strona główna Doc Lab Poland "Crowdfunding w filmie dokumentalnym"

"Crowdfunding w filmie dokumentalnym"

UDOSTĘPNIJ

W czwartek 18 października o godz. 17.00 w Kinotece odbędzie się wykład i case study „Crowdfunding w filmie dokumentalnym”, poprowadzą go Magdalena Komur (Polak Potrafi) i Agnieszka Skalska (KOI Studio).

Wydarzenie jest jednym z trzech otwartych spotkań dla publiczności zorganizowanym w ramach 3. sesji DOC LAB POLAND i Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Magdalena Komur jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i opiekunką projektów w serwisach crowdfundingowych Polak Potrafi i Polak Pomaga.

Agnieszka Skalska jest specjalistką ds. PR, festiwali filmowych i developmentu filmowego w Koi Studio (wcześniej w Wajda Studio). Przygotowywała kampanie crowdfundingowe dla projektów filmowych – np. „Mnicha z morza” w reż. Rafała Skalskiego.

Od czego zależy sukces w crowdfundingu? Jakie projekty mogą odnieść sukces? Jak się przygotować do crowdfundingu i jakie są najczęstsze błędy? W ramach wykładu przedstawiony zostanie proces przygotowywania i prowadzenia kampanii crowdfundingowych, zwłaszcza dla projektów filmowych. W drugiej części wiedza teoretyczna zostanie zderzona z doświadczeniami praktycznymi na przykładzie kampanii przeprowadzonej dla filmu „Mnich z morza”.

Wstęp wolny.
UWAGA! Ilość miejsc na spotkaniu jest ograniczona! Prosimy o zapisywanie się kierując mail na adres: info@doclab.pl.