Strona główna Doc Lab Poland Spotkanie "Bohater w filmie dokumentalnym: rzeczywistość, a dramaturgia"

Spotkanie "Bohater w filmie dokumentalnym: rzeczywistość, a dramaturgia"

UDOSTĘPNIJ

W poniedziałek 15 października o godz. 12.00 w Kinotece odbędzie się wykład i dyskusja 3. sesji DOC LAB POLAND 2018 pt. „Bohater w filmie dokumentalnym: rzeczywistość, a dramaturgia filmu”. Prowadzi ją Lidia Duda.

Lidia Duda jest reżyserką i scenarzystką filmów dokumentalnych, laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in Złotego Lajkonika Krakowskiego Festiwalu Filmowego za „Uwikłanych” (2012) i „Herkulesa” (2004). Zdobywczyni Grand Prix m.in. w Pradze, Moskwie, Nowym Jorku, Chicago, Stambule i Kantonie. Do jej najlepszych filmów należą również: „Tu wódka jest Bogiem, a wiara nałogiem” (2001), „Nie zgadzam się na świat, w którym żyją moi bohaterowie” (2002) i „U nas w Pietraszach” (2002), „Wszystko jest możliwe” (2012) i „Newborn” (2018). Jest autorką seriali dokumentalnych: „Tylko tato” i „Młode rekiny”. Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej i Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych.

Podczas ilustrowanego fragmentami filmów wykładu Lidia Duda opowie o relacjach dokumentalisty z bohaterem, o odpowiedzialności jaką biorą na siebie filmowcy, przenosząc na ekran czyjeś historie, a także o różnicach między naturalnym biegiem wydarzeń w życiu a dramaturgią filmu i granicach ingerencji dokumentalisty w rzeczywistość.

Wydarzenie jest jednym z trzech otwartych spotkań dla publiczności zorganizowanym w ramach 3. sesji DOC LAB POLAND i Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Wstęp wolny.
UWAGA! Ilość miejsc na spotkaniu jest ograniczona! Prosimy o zapisywanie się kierując mail na adres: info@doclab.pl.