Strona główna Doc Lab Poland „DESERT COFFEE” MIKAELA LYPIŃSKIEGO NA DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2019

„DESERT COFFEE” MIKAELA LYPIŃSKIEGO NA DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2019

UDOSTĘPNIJ

Zapraszamy w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 20.00 na Barkę Wisława na pokaz filmu Mikaela Lypińskiego pt. „Desert Coffee”, organizowany w cyklu Doc Lab Poland Hot Selection 2019, prezentującym najlepsze i najczęściej nagradzane polskie filmy dokumentalne ostatnich lat.

W najbiedniejszej części południowej Kalifornii znajduje się pustynna osada Slab City.
Mieszkańcy żyją w ekstremalnych warunkach tuż przy lotniczej bazie amerykańskiej armii. Główny bohater, charyzmatyczny Rob, nie znosi kawy ale codziennie wstaje o 6 rano, żeby przygotować ją dla kilkunastu stałych bywalców swojej prowizorycznej kawiarenki internetowej – „ostatniego bastionu wolności w Ameryce”. Przychodzą wraz ze swoimi psami na kawę i WiFi.

Dokument „Desert Coffee” otrzymał Grand Prix na łódzkim Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” za „dociekliwy i pozbawiony sentymentalizmu portret alternatywnej ludzkiej wspólnoty, w której celowe ograniczenie potrzeb konsumpcyjnych każe zapytać o nasz własny stosunek do współczesnego świata”, Spotlight Documentary Film Awards w Atlancie oraz specjalne wyróżnienie jury Międzynarodowego Festiwal Filmów Dokumentalnych w Meksyku.

Desert Coffe

Reżyser filmów dokumentalnych – Michael Lypiński – pracuje w Szwecji, gdzie się urodził oraz w Polsce, gdzie ukończył Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Zajmuje się również fotografią i reklamą.

W tym roku w cyklu Doc Lab Poland Hot Selection 2019 pokazane zostaną także „Dziwor” Pawła Dyllusa, „Krzyżoki’ Anny Gawlity, „Jazda obowiązkowa” Ewy Kochańskiej, „In Touch” Pawła Ziemilskiego, „Diagnoza” Ewy Podgórskiej oraz „Dziś, jutro … wczoraj” Diany i Krzysztofa Kadłubowskich.

Wstęp wolny.
Zapraszamy 🙂

Zwiastun filmu – https://vimeo.com/213835267
Strona reżysera – www.lypinski.com
Strona wydarzenia na Facebooku – facebook.com/events/835343016866524/

DOC LAB POLAND HOT SELECTION to cykl pokazów najciekawszych i najbardziej
nagradzanych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami.
Pierwsza projekcja – „Królowej ciszy” Agnieszki Zwiefki odbyła się w grudniu 2016 roku. W następnym roku pokazanych zostało sześć filmów, między innymi: „Najbrzydszy samochód świata” Grzegorza Szczepaniaka, „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej i „Miss Holocaust” Michaliny Musielak. W 2018 r. HOT SELECTION otworzył pokaz laureata Festiwalu IDFA, filmu „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego. Drugim prezentowanym w cyklu dokumentem był nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Książę i Dybuk”, trzecim – obsypany nagrodami „Over the limit” Marty Prus. Swoje filmy pokazywali również: Tomasz Drozdowicz – „Koncert na dwoje”, Rafał Łysak – „Miłość bezwarunkowa”, Marcin Sauter – „Urosłam kiedy spałaś” i „Żalanasz” oraz „Wieś pływających krów” Katarzyny Trzaski.

„Wieś pływających krów” na Doc Lab Poland Hot Selection

„Call me Tony” w cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION

Pokaz „Najbrzydszego samochodu świata”

„Fugazi. Centrum wszechświata” w Barze Studio