Strona główna Doc Lab Poland "Wieś pływających krów" na Doc Lab Poland Hot Selection

"Wieś pływających krów" na Doc Lab Poland Hot Selection

UDOSTĘPNIJ
Wieś pływających krów, reż. Katarzyna Trzaska (materiały prasowe)

Doc Lab Poland i Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zapraszają w środę 27 lutego o godz. 19.00 do siedziby FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie na pokaz filmu Katarzyny Trzaski pt. „Wieś pływających krów”. Pokaz jest organizowany w cyklu Doc Lab Poland Hot Selection oraz Teraz-wtedy.

Dokument „Wieś pływających krów” opowiada o grupie niemieckich aktywistów szukających odnowy duchowej na podlaskiej wsi.

Trójka uduchowionych i ekologicznie świadomych młodych berlińczyków zwiedza wschód Polski i trafia na malutką podlaską wieś. Medytują, modlą się do księżyca, kąpią nago przy studni, jedzą warzywa wygrzebane ze śmietnika. Lokalne zwyczaje najpierw ich fascynują, a następnie szokują. Dla miejscowych są egzotyczni. Film kandyduje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2019.

Po projekcji rozmowę z reżyserką poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk. Po niej odbędzie się pokaz „Wizyty” (1974) Marcela Łozińskiego, klasycznego portretu Urszuli Flis – koneserki literatury i teatru oraz samotnej wiejskiej gospodyni, nazywanej we wsi „cudakiem”.

Wydarzenie jest organizowane przez Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny w partnerstwie z DOC LAB POLAND i Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Szczegóły organizacyjne dotyczące wydarzenia dostępne są na Facebooku.

WIEŚ PŁYWAJĄCYCH KRÓW (materiały prasowe)

Reżyseria – Katarzyna Trzaska

Zdjęcia – Andrzej Wojciechowski

Montaż – Marek Kucharski

Muzyka – Bart Pałyga, Ramona Rey, Igor Czerniawski

Producent – ZYGIZAGA Robert Zygmuntowski

Koprodukcja: TVP SA, Braidmade Films

Dystrybutor – SOLOPAN