Strona główna Doc Lab Poland V SESJA PROGRAMU PIERWSZY FILM

V SESJA PROGRAMU PIERWSZY FILM

UDOSTĘPNIJ
Na V sesji programu Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego PIERWSZY FILM uczestnicy oprócz omawiania nowych materiałów, pracą nad loglinem powstającego filmu i słuchaniem wykładu dyrektora programu Adama Slesickiego na temat roli producenta w filmie dokumentalnym, obejrzeli film tutorki programu Edyty Wróblewskiej „PRL De Luxe”.
Całą sesję, kiedy za oknem prószył śnieg, uczestnicy wraz z  opiekunami programu Edytą Wróblewską, Maciejem Cuskę i Marcinem Sauterem spędzili w przytulnej siedzibie Fundacji Filmowej na ul. Szpitalnej. Kolejna sesja, po przerwie Noworocznej, odbędzie się w styczniu.
Program PIERWSZY FILM skierowany jest do młodych ludzi, którzy pod okiem doświadczonych filmowców stawiają pierwsze kroki w realizacji filmowej. Opiera się na podejściu praktycznym. Sesje podzielone są na poszczególne etapy powstania etiud i przybliżają takie zagadnienia jak m.in. poszukiwanie i rozwój tematu, dokumentacja i pisanie scenariusza, praca w bohaterem, realizacja zdjęć czy montaż.
Opiekunami i stałymi tutorami programu jest trójka doświadczonych i nagradzanych reżyserów: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter. Gościnnie w warsztatach biorą udział czołowi polscy filmowcy: operatorzy, dźwiękowcy, montażyści, producenci.
Partnerami programu są: Vivendi Create Joy Fund, CANAL+ Polska, Polski Instytut Sztuki Filmowej i mx35.eu