Strona główna Doc Lab Poland Dzień Otwarty programu Doc Development 
na Millennium Docs Against Gravity

Dzień Otwarty programu Doc Development 
na Millennium Docs Against Gravity

UDOSTĘPNIJ

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty programu Doc Development, który odbędzie się we czwartek 19 maja 2022 roku w godz. 12.00-15.00 w Kinotece, w trakcie 19. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Program jest skierowany do reżyserów-dokumentalistów z projektami filmów na wczesnym etapie rozwoju. W ramach Dnia Otwartego można skonsultować swój projekt pod kątem uczestnictwa w programie. Nabór do 4. edycji DOC DEVELOPMENT potrwa do 25.05.2022.

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego zaprasza na Dzień Otwarty programu Doc Development. Do 25 maja 2022 roku trwa nabór na czwartą edycję programu, a w ramach spotkań indywidualnych w Kinotece, dyrektor programu Adam Ślesicki odpowie na pytania dotyczące zgłoszeń programu. Kandydaci będą mogli zarówno skonsultować swoje projekty pod kątem szans w selekcji, jak i uzyskać odpowiedzi na temat trybu naboru czy wymaganych materiałów.

Na Dzień Otwarty obowiązują zapisy drogą mailową. Chętnych do udziału prosimy o przesłanie maila na adres info@fundfilm.pl do 18 maja do godz. 12.00. W temacie maila należy wpisać „Dzień otwarty Doc Development” i wkleić poniższą zgodę na przetwarzanie danych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, telefon, mail) na potrzeby organizacji wykładów i wydarzeń Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego”. Po zgłoszeniu otrzymają Państwo informację ze szczegółami dotyczącą uczestnictwa w konsultacjach. Dodatkowo, osoby spoza Warszawy będą mogły umówić się na krótkie konsultacje on-line, które odbędą się tego samego dnia, po godz. 16.00. Zapisy na ten sam adres mailowy z tytułem: „Dzień otwarty Doc Development – online”.

DOC DEVELOPMENT jest programem intensywnego rozwoju dla reżyserów z projektami dokumentalnymi na wczesnym etapie. Podczas warsztatów uczestnicy analizują wykonany research i zdjęcia dokumentacyjne oraz konsultują swoje pomysły z czołowymi polskimi dokumentalistami. W tym roku głównymi tutorami programu będą Lidia Duda oraz Jacek Bławut. Uczestnicy, pod okiem kolejnych ekspertów, przygotowują wstępny teaser i materiały prezentacyjne, pracują nad scenariuszem i przygotowują się do pitchingu. Reżyserzy mają okazję przygotować się do rozmów z potencjalnymi producentami, poznać narzędzia niezbędne w tej współpracy i elementy wpływające później np. na udane finansowanie projektu. Program adresowany jest do twórców posiadających już doświadczenie, ale też do debiutantów: reżyserów, studentów szkół filmowych, operatorów lub montażystów, którzy chcą wyreżyserować film, bądź do filmowców-amatorów. W tym roku odbędzie się czwarta edycja warsztatów.

Koszt udziału w programie to 1200 zł + VAT. Formularz zgłoszeniowy na program znajduje się pod linkiem: www.docdevelopment.pl/zglos-sie. Termin zgłoszenia upływa 25.05.2022 roku o godz. 23.59. Opłata za zgłoszenie wynosi 50 zł.

4. edycja DOC DEVELOPMENT potrwa od czerwca do grudnia 2022 roku. W tym czasie odbędzie się pięć intensywnych trzydniowych sesji. Oprócz reżyserów konsultantami będą też m.in.: producentka Anna Wydra, prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej Barbara Pawłowska, reżyserka specjalizująca się w przygotowywaniu trailerów Małgorzata Świderska, specjalistka od archiwaliów Magdalena Szymków i dyrektor programu Adam Ślesicki. Uczestnicy będą mogli się także spotkać z przedstawicielami partnerów programu: CANAL+ i Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz skorzystać z konsultacji i ze sprzętu MX35 w ramach dokumentacji projektu. Efektem programu ma być przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development. Zwieńczeniem warsztatów jest prezentacja projektów przed polskimi producentami w celu nawiązania współpracy przy projektach. Wydarzenie co roku gromadzi ok. 30 potencjalnych zainteresowanych.

Organizatorem DOC DEVELOPMENT jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, która od 2015 roku prowadzi największy w Polsce program konsultacyjno-prezentacyjny Doc Lab Poland. Partnerami 4. edycji Doc Development są: CANAL +, festiwal Millennium Docs Against Gravity, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazovia Warsaw Film Commission oraz MX35. Program został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na: www.docdevelopment.pl