Strona główna Doc Lab Poland Ostatni tydzień zgłoszeń na Doc Development

Ostatni tydzień zgłoszeń na Doc Development

UDOSTĘPNIJ

Jeszcze tylko do 25 maja 2022 roku można zgłaszać się na 4. edycję DOC DEVELOPMENT – intensywnego programu rozwoju dla reżyserów z projektami na wczesnym etapie. Podczas warsztatów uczestnicy analizują wykonany research i zdjęcia dokumentacyjne oraz konsultują swoje pomysły z czołowymi polskimi dokumentalistami: Lidią Dudą i Jackiem Bławutem. Zwieńczeniem programu jest możliwość zaprezentowania swojego projektu przed potencjalnymi producentami.

Jeśli jesteś reżyserem, zwłaszcza na początku drogi zawodowej, pracujesz nad projektem dokumentalnym i chcesz:

– skonsultować swoje pomysły z czołowymi polskimi filmowcami
– omówić research i zdjęcia dokumentacyjne
– dyskutować w przyjaznej grupie twórców i ekspertów
– przygotować wstępny trailer/teaser
– przygotować profesjonalne materiały prezentacyjne (opisy, materiały wizualne, wstępny budżet)
– pisać lub skonsultować scenariusz
– wiedzieć więcej o współpracy z producentem
– znaleźć producenta do swojego projektu

Koszt udziału w programie to 1200 zł + VAT. Formularz zgłoszeniowy na program znajduje się pod linkiem: www.docdevelopment.pl/zglos-sie Termin zgłoszenia upływa 25.05.2022 roku o godz. 23.59. Opłata za zgłoszenie wynosi 50 zł.

Program zebrał świetne opinie wśród uczestników zeszłorocznej edycji:

Świetnie ułożony program, doskonała organizacja i mentorzy od których naprawdę warto się uczyć. Dostaliśmy solidną wiedzę, rzeczowe konsultacje i mnóstwo inspiracji. Było twórczo, intensywnie, a przy tym rodzinnie i partnersko. Mam wrażenie, że w Polsce to wciąż jeszcze nie jest standard – taki rodzaj relacji z mentorami. A to jest wielka mądrość i wielka klasa organizatorów tego programu, bo tak potraktowani, możemy z każdych warsztatów wziąć więcej, pójść dalej, śmielej, pewniej. Dla początkujących filmowców i ludzi, którzy działają twórczo i na co dzień borykają z mnóstwem trudności to naprawdę ważne. Tu czułam, że mój głos się liczy – moje wątpliwości, pytania, pomysły, intuicje, a także emocje, nie zawsze łatwe. Development bywa dotkliwym procesem, tutaj ktoś mądrze nad nami czuwał. Czuję się bardzo wsparta po tym cyklu.
Iga Łapińska, reżyserka projektu „Tutaj”

Dzięki udziałowi w Doc Development miałem szansę kompleksowo rozwinąć swój projekt. Podczas warsztatów z tutorami zyskałem możliwość świeżego spojrzenia na swój materiał i dostrzeżenia w nim nowych mocnych stron. Program pozwolił mi dogłębnie przeanalizować to, co mam i uświadomić sobie czego jeszcze potrzebuję, aby stworzyć dobry film o wysokiej jakości artystycznej.
Kamil Król, reżyser projektu „Bogowie pamięci”

Uczestnictwo w programie Doc Development było szczęśliwym czasem w moim życiu. To trwający kilka miesięcy, bardzo intensywny i profesjonalny kurs, gdzie miałam możliwość zdobyć bogatą, różnorodną wiedzę o filmie dokumentalnym, rozwijać w twórczej i przyjaznej atmosferze mój projekt oraz poznać niezwykłych ludzi, pełnych pasji i gotowych ją dzielić ze mną.
Sylvie Derdacki, reżyserka projektu „Dziennik buntownika – Krystian Lupa”

W trakcie warsztatów Doc Development miałam okazję po raz pierwszy skonfrontować mój pomysł na film z tutorami i pozostałymi uczestnikami programu. Dzięki temu przekonałam się, jakie są mocne strony projektu, a nad czym należy dalej pracować. Ten rodzaj feedbacku był niezwykle cenny, zwłaszcza na wczesnym etapie rozwoju projektu. Pomógł zarówno w rozwijaniu opowiadanej historii i poszukiwaniu środków wyrazu, jak i w precyzowaniu sposobu komunikowania o filmie. Ponadto regularne spotkania z tutorami i pozostałymi uczestnikami programu działały na mnie bardzo mobilizująco, a przestrzeń między nimi wykorzystałam na testowanie na planie nowych pomysłów i wskazówek otrzymanych na warsztatach.
Joanna Janikowska, reżyserka projektu „Isabella”

DOC DEVELOPMENT potrwa od czerwca do grudnia 2022 roku, w tym czasie odbędzie się pięć intensywnych trzydniowych sesji. Oprócz reżyserów konsultantami będą też m.in.: producentka Anna Wydra, prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej Barbara Pawłowska, reżyserka specjalizująca się w przygotowywaniu trailerów Małgorzata Świderska, specjalistka od archiwaliów Magdalena Szymków i dyrektor programu Adam Ślesicki. Uczestnicy będą mogli się także spotkać z przedstawicielami partnerów programu: CANAL+ i Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz skorzystać z konsultacji i ze sprzętu MX35 w ramach dokumentacji projektu. Efektem programu ma być przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development. Zwieńczeniem warsztatów jest prezentacja projektów przed polskimi producentami w celu nawiązania współpracy przy projektach. Wydarzenie co roku gromadzi ok. 30 potencjalnych zainteresowanych.

Organizatorem DOC DEVELOPMENT jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, która od 2015 roku prowadzi największy w Polsce program konsultacyjno-prezentacyjny Doc Lab Poland. Partnerami 4. edycji Doc Development są: CANAL +, Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, Mazowiecki Instytut Kultury Filmowej, Mazovia Warsaw Film Commission oraz MX35. Program został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na: www.docdevelopment.pl