Strona główna Doc Lab Poland ZAPROSZENIE NA POKAZ FILMU 
„SYNDROM ZIMOWNIKÓW” 
W RAMACH WARSAW DOC HOT SELECTION

ZAPROSZENIE NA POKAZ FILMU 
„SYNDROM ZIMOWNIKÓW” 
W RAMACH WARSAW DOC HOT SELECTION

UDOSTĘPNIJ

Zapraszamy na grudniową odsłonę przeglądu WARSAW DOC HOT SELECTION – wydarzenia prezentującego co roku najciekawsze polskie dokumenty ostatnich lat. W najbliższą środę, 2 grudnia 2020, o godz. 19.00 odbędzie się pokaz „Syndromu Zimowników” Piotra Jaworskiego – opowieści o polskiej bazie polarnej, w której miejsce miał pionierski eksperyment badający granice ludzkiej psychiki w warunkach arktycznej izolacji. Seans odbędzie się online, a po nim, o godz. 21.00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z reżyserem filmu Piotrem Jaworskim i producentem Kamil Skałkowskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc.

W „Syndromie zimowników” śledzimy wydarzenia, które miały miejsce w polskiej bazie polarnej 40 lat temu. Zapomniany, pionierski eksperyment psychologa dr Terelaka, który badał granice ludzkiej psychiki w warunkach antarktycznej izolacji, okazuje się pełną humoru i ironii metaforą poprzedniego systemu i prologiem do rzeczywistości, która dopiero nadejdzie.
Trailer filmu można obejrzeć pod linkiem:

SYNDROM ZIMOWNIKÓW

2019, 74 min.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Jaworski

Producenci: Janusz Skałkowski i Kamil Skałkowski

Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski PSC

Montaż: Tomasz Bujko i Zbigniew Osiński

Dźwięk: Kamil Sajewicz

Produkcja: Kalejdoskop Film 
Koproducenci: Telewizja Polska SA, Cine Village, EBH.

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Projekcja i spotkanie organizowane są online. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują na nie rezerwacje drogą mailową. Ilość miejsc jest ograniczona! Chętnych do udziału prosimy o przesłanie maila na adres info@fundfilm.pl do 2.12.2020 do godz. 12:00. W temacie maila należy wpisać „Projekcja Syndrom Zimowników” i wkleić poniższą zgodę na przetwarzanie danych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, mail) na potrzeby organizacji wykładów i wydarzeń Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego.

Po zgłoszeniu, w dniu projekcji otrzymają Państwo link do wydarzenia na platformie Zoom.

Głównym organizatorem WARSAW DOC HOT SELECTION jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Wszystkie prezentowane podczas przeglądu tytuły były rozwijane lub prezentowane w ramach Doc Lab Poland, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji poprzez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy.

WARSAW DOC HOT SELECTION to cykl pokazów najciekawszych i najbardziej nagradzanych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami. Wśród filmów wyświetlanych na kolejnych edycjach wydarzenia znalazły się m.in.: głośny „Wiatr. Thriller dokumentalny Michała Bielawskiego, nagrodzony na IDFA „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego, „Książę i Dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego (Nagroda dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na MFF w Wenecji), pokazywany i nagradzany na całym świecie „Over the Limit” Marty Prus oraz zwycięzcy KFF – „Miłość bezwarunkowa” Rafała Łysaka, czy „Najbrzydszy samochód świata” Grzegorza Szczepaniaka.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów.

Wśród działań fundacji, oprócz DOC LAB POLAND, są takie programy jak DOC DEVELOPMENT, program intensywnego rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie i IMPAKT – program dla producentów rozwijających projekty fabularne i dokumentalne.

Partnerami strategicznymi WARSAW DOC HOT SELECTION są Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Stowarzyszenie Filmowców Polskich i kino Kultura.

WARSAW DOC HOT SELECTION jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerami pokazu oraz programu DOC LAB POLAND 2020, którego częścią jest wydarzenie, są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Krakowski Festiwal Filmowy, Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowiecki Warszawski Fundusz Filmowy, HBO Europe, Creative Europe Desk Polska, Kancelaria MKZ Partnerzy, Telewizja Polska S.A., Warszawski Festiwal Filmowy, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.