Strona główna Doc Lab Poland Ruszył program IMPAKT. PRODUCERS’ LAB

Ruszył program IMPAKT. PRODUCERS’ LAB

UDOSTĘPNIJ

Dziś w Warszawie ruszył program IMPAKT. PRODUCERS’ LAB organizowany przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego. Na warsztaty zakwalifikowało się 10 producentów z projektami filmów fabularnych lub dokumentalnych. Głównymi tutorami tej edycji IMPAKT-u są: Katarzyna Ślesicka, założycielka Fundacji Filmowej i Anna Wydra, uznana producentka m.in. nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku” oraz nagrodzonej Europejską Nagrodą Filmową „Komunii”.

Cykl warsztatów IMPAKT. PRODUCERS’ LAB to okazja do wspólnego zastanowienia, jak wykorzystać potencjał projektu i wyciągnąć z niego esencję, okazja do opracowania strategii rozwoju, skonsultowania pakietu produkcyjnego lub przygotowywanego wniosku o dofinansowanie, zdobycia wsparcia i inspiracji. Pod okiem ekspertów uczestnicy przygotują synopsis, logline, prezentację wizualną, pitching i strategię finansowania projekty we współpracy z zaproszonymi na warsztaty ekspertami, tutorami oraz profesjonalistami ze świata filmu. IMPAKT. PRODUCERS’ LAB to program wsparcia i rozwoju dla producentów, którzy pracują nad swoimi projektami we wczesnej fazie developmentu. W tym roku program odbywa się między listopadem 2022 a styczniem 2023 roku.

Do programu zakwalifikowało się 10 producentów wraz z rozwijanymi projektami:

Wiktor Bojanowski
projekt: pełnometrażowy film fabularny „Utrata Równowagi” reż. Wiktor Bojanowski

Ewa Hoffmann, Joanna Tatko
projekt: serial dokumentalny „Wampir z Zagłębia”

Maria Krauss
projekt: pełnometrażowy film dokumentalny „Modelowe” reż. Zuzanna Solakiewicz

Anita Kwiatkowska – Naqvi, Róża Misztela
projekt: pełnometrażowy film animowany „Laura”

Vasyl Malko
projekt: pełnometrażowy film fabularny „Czarnownica” reż. Svitlana Topor

Maciej Puczyński
projekt: pełnometrażowy film fabularny „Pani Hyde, scen. Adrianna Przetacka

Joanna Rożen-Wojciechowska
pełnometrażowy film dokumentalny, „Mam pytanie” reż. Joanna Rożen-Wojciechowska

Rafał Piotr Solski
projekt: pełnometrażowy film dokumentalny „Blanqui” reż. Edyta Pietrowska

Dariusz Tokarz
projekt: pełnometrażowy film fabularny „Uraz” scen. Kacper Borowski

Marta Wierzbicka
projekt: pełnometrażowy film dokumentalny „Na własnych zasadach” reż. Tadeusz Chudy

 

IMPAKT. PRODUCERS’ LAB polega na praktycznej pracy w grupie oraz indywidualnych spotkaniach z wybranymi ekspertami. Program ma za zadanie przygotować producentów do realizacji projektu z którym się zgłosili. Określenie jego celów oraz planów zawodowych producenta jako osoby jest dla nas w tym procesie kluczowe. Uczestnictwo w IMPAKT. PRODUCERS’ LAB daje także możliwość nawiązania cennych kontaktów branżowych – z ekspertami, wykładowcami i uczestnikami.

W części zajęć biorą udział współpracujący z producentami reżyserzy i/lub scenarzyści — autorzy projektów zgłoszonych na IMPAKT. Producers’ Lab. Pozwala to przede wszystkim na stworzenie przestrzeni, w której wszystkie strony mogą dopracować pomysł i wyklarować wspólną wizję, a także uzyskać pewność, że są jednomyślni co do kształtu projektu oraz grają do jednej bramki.

Organizatorem warsztatów jest założona przez Adama i Katarzynę Ślesickich Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Jej głównym celem jest wsparcie i promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów. Partnerem IMPAKT. Producers’ Lab jest CANAL+.