Jeszcze tylko do 25 maja 2022 roku można zgłaszać się na 4. edycję DOC DEVELOPMENT – intensywnego programu rozwoju dla reżyserów z projektami na wczesnym etapie. Podczas warsztatów uczestnicy analizują wykonany research i zdjęcia dokumentacyjne oraz konsultują swoje pomysły z czołowymi polskimi dokumentalistami: Lidią Dudą i Jackiem Bławutem. Zwieńczeniem programu jest możliwość zaprezentowania swojego projektu przed potencjalnymi producentami.
Jeśli jesteś reżyserem, zwłaszcza na początku drogi zawodowej, pracujesz nad projektem dokumentalnym i chcesz:
– skonsultować swoje pomysły z czołowymi polskimi filmowcami
– omówić research i zdjęcia dokumentacyjne
– dyskutować w przyjaznej grupie twórców i ekspertów
– przygotować wstępny trailer/teaser
– przygotować profesjonalne materiały prezentacyjne (opisy, materiały wizualne, wstępny budżet)
– pisać lub skonsultować scenariusz
– wiedzieć więcej o współpracy z producentem
– znaleźć producenta do swojego projektu
Koszt udziału w programie to 1200 zł + VAT. Formularz zgłoszeniowy na program znajduje się pod linkiem: www.docdevelopment.pl/zglos-sie Termin zgłoszenia upływa 25.05.2022 roku o godz. 23.59. Opłata za zgłoszenie wynosi 50 zł.
Program zebrał świetne opinie wśród uczestników zeszłorocznej edycji:
Świetnie ułożony program, doskonała organizacja i mentorzy od których naprawdę warto się uczyć. Dostaliśmy solidną wiedzę, rzeczowe konsultacje i mnóstwo inspiracji. Było twórczo, intensywnie, a przy tym rodzinnie i partnersko. Mam wrażenie, że w Polsce to wciąż jeszcze nie jest standard – taki rodzaj relacji z mentorami. A to jest wielka mądrość i wielka klasa organizatorów tego programu, bo tak potraktowani, możemy z każdych warsztatów wziąć więcej, pójść dalej, śmielej, pewniej. Dla początkujących filmowców i ludzi, którzy działają twórczo i na co dzień borykają z mnóstwem trudności to naprawdę ważne. Tu czułam, że mój głos się liczy – moje wątpliwości, pytania, pomysły, intuicje, a także emocje, nie zawsze łatwe. Development bywa dotkliwym procesem, tutaj ktoś mądrze nad nami czuwał. Czuję się bardzo wsparta po tym cyklu.
Iga Łapińska, reżyserka projektu „Tutaj”
Dzięki udziałowi w Doc Development miałem szansę kompleksowo rozwinąć swój projekt. Podczas warsztatów z tutorami zyskałem możliwość świeżego spojrzenia na swój materiał i dostrzeżenia w nim nowych mocnych stron. Program pozwolił mi dogłębnie przeanalizować to, co mam i uświadomić sobie czego jeszcze potrzebuję, aby stworzyć dobry film o wysokiej jakości artystycznej.
Kamil Król, reżyser projektu „Bogowie pamięci”
Uczestnictwo w programie Doc Development było szczęśliwym czasem w moim życiu. To trwający kilka miesięcy, bardzo intensywny i profesjonalny kurs, gdzie miałam możliwość zdobyć bogatą, różnorodną wiedzę o filmie dokumentalnym, rozwijać w twórczej i przyjaznej atmosferze mój projekt oraz poznać niezwykłych ludzi, pełnych pasji i gotowych ją dzielić ze mną.
Sylvie Derdacki, reżyserka projektu „Dziennik buntownika – Krystian Lupa”
W trakcie warsztatów Doc Development miałam okazję po raz pierwszy skonfrontować mój pomysł na film z tutorami i pozostałymi uczestnikami programu. Dzięki temu przekonałam się, jakie są mocne strony projektu, a nad czym należy dalej pracować. Ten rodzaj feedbacku był niezwykle cenny, zwłaszcza na wczesnym etapie rozwoju projektu. Pomógł zarówno w rozwijaniu opowiadanej historii i poszukiwaniu środków wyrazu, jak i w precyzowaniu sposobu komunikowania o filmie. Ponadto regularne spotkania z tutorami i pozostałymi uczestnikami programu działały na mnie bardzo mobilizująco, a przestrzeń między nimi wykorzystałam na testowanie na planie nowych pomysłów i wskazówek otrzymanych na warsztatach.
Joanna Janikowska, reżyserka projektu „Isabella”
DOC DEVELOPMENT potrwa od czerwca do grudnia 2022 roku, w tym czasie odbędzie się pięć intensywnych trzydniowych sesji. Oprócz reżyserów konsultantami będą też m.in.: producentka Anna Wydra, prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej Barbara Pawłowska, reżyserka specjalizująca się w przygotowywaniu trailerów Małgorzata Świderska, specjalistka od archiwaliów Magdalena Szymków i dyrektor programu Adam Ślesicki. Uczestnicy będą mogli się także spotkać z przedstawicielami partnerów programu: CANAL+ i Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz skorzystać z konsultacji i ze sprzętu MX35 w ramach dokumentacji projektu. Efektem programu ma być przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development. Zwieńczeniem warsztatów jest prezentacja projektów przed polskimi producentami w celu nawiązania współpracy przy projektach. Wydarzenie co roku gromadzi ok. 30 potencjalnych zainteresowanych.
Organizatorem DOC DEVELOPMENT jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, która od 2015 roku prowadzi największy w Polsce program konsultacyjno-prezentacyjny Doc Lab Poland. Partnerami 4. edycji Doc Development są: CANAL +, Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, Mazowiecki Instytut Kultury Filmowej, Mazovia Warsaw Film Commission oraz MX35. Program został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na: www.docdevelopment.pl