Strona główna Doc Lab Poland Międzynarodowy rynek filmów dokumentalnych

Międzynarodowy rynek filmów dokumentalnych

UDOSTĘPNIJ

DOC LAB POLAND zaprasza na organizowany w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego wykład otwarty Esther van Messel pt. „Documentary Industry 2019 – A Road Map” (Międzynarodowy rynek filmów dokumentalnych – wykład w języku angielskim). Wydarzenie jest częścią CentEast Market. Odbędzie się w czwartek, 17 października, o godz.12.00 w sali numer 5 w Kinotece. UWAGA! Bezpłatne wejściówki będą dostępne na godzinę przed wykładem w Informacji Festiwalowej.

Esther van Messel jest producentką, agentką sprzedaży oraz wykładowczynią i konsultantką na EAVE Brussels, IDFA Forum Amsterdam, Cinemart Rotterdam, Eurodoc Paris, TV Media Business School Barcelona, Discovery Campus Munich i wielu innych programów. W 1998 założyła firmę First Hand Films działającą w Zurichu i Berlinie, zajmującą się sprzedażą, dystrybucją oraz produkcją filmów fabularnych i dokumentalnych. Od 1999 jest współwłaścicielką Vertical Strategy Ltd. w Lipsku. Była także szefową dystrybucji w Warner Bros. w Izraelu, ekspertką Austriackiego Instytutu Filmowego, oraz jurorką Golden Link EBU, Nordisk Filmpanorama i inne.

Podczas wykładu Esther van Messel opowie o współczesnych realiach światowego przemysłu filmu dokumentalnego, o roli festiwali filmowych, różnych sposobach dystrybucji i pracy agenta sprzedaży.

Zapraszamy 🙂

WEJŚCIÓWKI na wykład otwarty Esther van Messel – będą dostępne we wtorek na godzinę przed wykładem w Informacji Festiwalowej.

Na wszystkie wykłady DOC LAB POLAND wstęp jest wolny. UWAGA! Ilość miejsc jest ograniczona!

Wykłady towarzyszą trzeciej sesji programu rozwoju projektów dokumentalnych DOC LAB POLAND 2019 – rozpoczęła się 14 i potrwa do 17 października. Jest częścią CentEast Market Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Między dziennikarstwem a filmem – wykład otwarty Doc Lab Poland

Co wolno reżyserowi? Granice fikcji i prawdy w dokumencie

DOKUMENT BEZ GRANIC – 3. SESJA DOC LAB POLAND 2019