Strona główna Doc Lab Poland „Koncert na dwoje” w Kinie Iluzjon

„Koncert na dwoje” w Kinie Iluzjon

UDOSTĘPNIJ

W środę 12 grudnia o godz. 19.30 w Kinie Iluzjon w Warszawie odbędzie się pokaz filmu „Koncert na dwoje” Tomasza Drozdowicza. Po projekcji organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami filmu.

Nagrodzony Nagrodą Publiczności na tegorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym, film otwarcia Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie ostatnią projekcją w cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2018, prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat.

Film jest portretem słynnego dyrygenta, pianisty i kompozytora Jerzego Maksymiuka oraz jego żony Ewy. Był rozwijany w ramach programu DOC LAB POLAND .

Dyrygent, pianista, kompozytor Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji.

Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Film jest wzruszającą i pełną humoru opowieścią o pasji, muzyce i miłości.

„Koncert na dwoje” miał premierę na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie był filmem otwarcia. W październiku zdobył Nagrodę Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W kinach pojawi się wiosną 2019.

KONCERT NA DWOJE
2018, 75 min.
Portret artysty.

Reżyseria: Tomasz Drozdowicz, scenariusz: Maria Nockowska, zdjęcia: Andrzej Wojciechowski, dźwięk: Jacek Plichta, Piotr Nartowski, Rafał Wyżykowski, Michał Potocki, montaż: Tomasz Drozdowicz, kierownictwo produkcji: Maria Grąziewicz, producenci: Beata Hyczko, Tomasz Drozdowicz, produkcja: Studio Filmowe Autograf, Fundacja Kultury Polskiej, TVP S.A.

12 grudnia, środa, godz. 19.30
Kino Iluzjon, ul. Ludwika Narbutta 50A, Warszawa
Wstęp wolny.

Współorganizatorami pokazu są: FINA – Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny i kino Iluzjon.