Strona główna Doc Lab Poland CANAL+ Polska – Partnerem 
Doc Lab Poland i CEDOC Market!

CANAL+ Polska – Partnerem 
Doc Lab Poland i CEDOC Market!

UDOSTĘPNIJ

CANAL+ Polska dołącza do Partnerów programu Doc Lab Poland. Podczas gali Industry na Krakowskiem Festiwalu Filmowym, stacja po raz pierwszy przyzna Nagrodę CANAL+ Polska dla projektu biorącego udział w tegorocznej edycji Doc Lab Poland. Kanał od lat wspiera inne warsztaty organizowane przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.

Współpraca pomiędzy CANAL+ Polska, a inicjatywami wspierającymi rodzime produkcje dokumentalne ma swoją długoletnią historię. Jesteśmy dumni, że możemy wspomagać kreatywnych reżyserów i opowiadać prawdziwe historie z otaczającego nas świata. Nasze produkcje i koprodukcje dokumentalne, wielokrotnie nagradzane na polskich i zagranicznych festiwalach, obejrzeć można na platformie CANAL+ online. Cykliczna kooperacja z Fundacją Filmową im. Władysława Ślesickiego to dla nas świetna okazja na dostrzeżenie nowych, interesujących tematów i wyjątkowych twórców – mówi Katarzyna Kostecka, producent filmów dokumentalnych CANAL+ Polska.

Dzięki partnerstwu z CANAL+ Polska uczestnicy programu zyskają możliwość konsultacji swoich projektów z Katarzyną Kostecką, odpowiedzialną w stacji za produkcję filmów dokumentalnych oraz szansę na nawiązanie współpracy i koprodukcji. Nagroda CANAL+ Polska wyniesie 10 tys. złotych i zostanie przyznana w ramach pitchingów Doc Lab Poland, które odbędą się w ramach Industry 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Stacja wspiera także Central European Documentary Coproduction Market (CEDOC) – jedyny w Polsce międzynarodowy market koprodukcyjny, w którym co roku bierze udział ok. 30 producentów z całego świata.

Partnerstwo z CANAL+ Polska przy programie Doc Lab Poland i CEDOC Market jest kolejnym przedsięwzięciem, które realizujemy razem. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy w poprzednim roku zostało zmniejszone dofinansowanie naszych programów dla dokumentalistów ze środków publicznych. Wcześniej, CANAL+ Polska wsparł inne organizowane przez nas warsztaty: skierowany do producentów IMPAKT oraz program rozwoju filmów dokumentalnych na wczesnym etapie – Doc Development. Współpracujemy owocnie od wielu lat i tym bardziej cieszy mnie to wzmocnienie relacji – mówi dyrektor Doc Lab Poland Adam Ślesicki.

Do 15 lutego trwa nabór do Doc Lab Poland

Przypominamy o wciąż trwającym naborze na 9. edycję Doc Lab Poland. Zgłoszenia przyjmujemy jedynie za pośrednictwem formularza on-line na www.doclab.pl w zakładce „formularz” od 18 stycznia do 15 lutego 2023 roku, do godz. 23:59. Opłata za udział w całym programie wynosi 1500 zł + VAT za projekt (uczestnictwo do dwóch osób, płatne po zaakceptowaniu projektu). Opłata za aplikowanie to 80 zł brutto (przy dokonywaniu wpłaty koniecznie należy zatytułować przelew: „Wpłata na cele statutowe Fundacji” ). Aplikacje przyjmowane są na dwa odrębne komponenty: DOC LAB START dla projektów w developmencie lub DOC LAB GO dla filmów w montażu. Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na www.doclab.pl.

Doc Lab Poland jest organizowany przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego we współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym. Kierują nim Adam Ślesicki i Katarzyna Ślesicka. Doc Lab Poland odbywa się od 2015 roku i jest programem wszechstronnego rozwoju projektów dokumentalnych w atmosferze partnerskiej dyskusji, skierowanym do producentów i reżyserów. Efektem dotychczasowych ośmiu zakończonych edycji jest ponad 190 rozwijanych i prezentowanych projektów, z których powstało już ok. 80 filmów zdobywających laury na całym świecie.