MARKET KOPRODUKCYJNY

PROJEKTÓW DOKUMENTALNYCH!

Potrzebujesz koproducentów do projektu dokumentalnego?

Szukasz projektów dokumentalnych, które chciałbyś koprodukować?

DOC LAB POLAND CO-PRODUCTION MARKET podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego to jedyne w Polsce spotkania koprodukcyjne dla producentów filmów dokumentalnych, poszukujących partnerów polskich i zagranicznych. Organizowany od 2015 r. market jest częścią programu DOC LAB POLAND i KFF Industry, składającego się także z warsztatów, konsultacji i pitchingów polskich projektów dokumentalnych (DOCS TO START i DOCS TO GO!).

Spotkania odbędą się w  środę 31 maja w Krakowie. Weźmie w nich  udział około 20 producentów zagranicznych (Niemcy, Holandia, Francja, Rosja, Wielka Brytania, Dania, Czechy, Finlandia, Szwajcaria i in.) poszukujących w Polsce partnerów do koprodukcji oraz ok. 20 polskich firm z projektami o międzynarodowym potencjale. Dodatkowymi gośćmi będą przedstawiciele festiwali, funduszy filmowych i telewizji oraz agenci sprzedaży.

Szczególnie zapraszamy producentów poszukujących partnerów w Niemczech – w związku z FOCUS ON GERMANY na KFF, część marketu zostanie poświęcona polsko-niemieckim spotkaniom koprodukcyjnym.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymują akredytację Industry, umożliwiającą uczestnictwo w programie branżowym KFF Industry, a w szczególności w pitchingach  w DOCS TO START i DOCS TO GO! (1 i 2 czerwca 2017) w charakterze obserwatora.

Czekamy na zgłoszenia od producentów z projektami projektów dokumentalnych, średnio – i pełnometrażowych. Przy rozpatrywaniu zgłoszeń oceniamy: wartość artystyczną i potencjał międzynarodowy projektu oraz doświadczenie producenta.

Bierzemy pod uwagę tylko poprawnie wypełnione zgłoszenia respektujące maksymalną wymaganą ilość znaków  w opisach. Zakwalifikowane projekty znajdą się w katalogu DOC LAB POLAND 2017, dostępnym dla gości branżowych KFF oraz na stronie internetowej Festiwalu.

Pobierz formularz

(http://doclab.pl/pl/na-market/)

Nabór został zakończony 7 kwietnia 2017

PROJEKTY – 2016

FILMY ZAGRANICZNE

ARTLINE FILMS – Katya Panova, FRANCE
PROJEKT: RUSSIAN VIEWFINDERS
TYTUŁ ORYGINALNY: LA RUSSIE DANS L’OBJECTIF

BEAUVOIR FILMS – Aline Schmid, SWITZERLANDS
PROJEKT: CLOSING TIME
PROJEKT: WALDEN

RAIDMADE FILMS – Monika Braid, UK/POLSKA
PROJEKT: FATHER OF ICARUS
TYTUŁ ORYGINALNY: OJCIEC IKARA

PROJEKT: THE MAN WHO FELL OUTOF TIME
TYTUŁ ORYGINALNY: CZŁOWIEK, KTÓRY WYPADŁZ CZASU

BULLIT FILM – Rikke Tambo Andersen, DANIA
PROJEKT: A COLOMBIAN FAMILY

ELEMAG PICTURES – Tanya Georgieva, NIEMCY
PROJEKT: PORTUS MUNDI

IGRA – Vladimir Golovnev, ROSJA
PROJEKT: LET’S GO
TYTUŁ ORYGINALNY: ПОЕХАЛИ

INSEL FILM – Gregor Streiber, GERMANY
PROJEKT: FOREST:SYMPHONY
TYTUŁ ORYGINALNY: WALD:SINFONIE

PROJEKT: THE RUN
TYTUŁ ORYGINALNY: DER LAUF

KATAHDIN PRODUKTION – Nancy Spielberg, Anna Różalska, USA/PL
PROJEKT: WHO WILL WRITE OUR HISTORY?

KUNDSCHAFTER FILMPRODUKTION – Michał Honnens, GERMANY
PROJEKT: MOSQUE DE – AN INTERVIEW FILM
TYTUŁ ORYGINALNY: MOSCHEE DE – EIN INTERVIEWFILM

LPMA PRODUCTIONS – Merja Rittola, FINLAND
PROJEKT: THE GLASS CEILING
TYTUŁ ORYGINALNY: LASIKATTO

PROJEKT: VOICE AND SPACE
TYTUŁ ORYGINALNY: ÄÄNI JA AIKA

MARX FILM – Masha Gavrilova, ESTONIA/RUSSIA
PROJEKT: COME AND GO
TYTUŁ ORYGINALNY: TUDA /SJUDA

PROJEKT: PAPERCITIES
TYTUŁ ORYGINALNY: BUMAZHNIE GORODA

MIRAPIX – Gitta Gsell, SWITZERLAND
PROJEKT: WOMEN ON THE HILLTOP
TYTUŁ ORYGINALNY: FRAUEN AM BERG

MOMENTO FILM – David Herdies, SWEDEN
PROJEKT: ISOLATION
PROJEKT: NASRANI

PINK – Victoria Hozzova, CZECH REPUBLIC
PROJEKT: WHEN THE WAR COMES
TYTUŁ ORYGINALNY: AŽ PŘIJDE VÁLKA

PROJEKT: LUST FOR LIFE
TYTUŁ ORYGINALNY: POSTIŽENI MUZIKOU

SANT & USANT & CO – Sara Broos NORWAY/SWEDEN
PROJEKT: NOTES ON A JOURNEY
TYTUŁ ORYGINALNY: NOTES ON A JOURNEY

TUFFI FILMS – Elli Toiveniemi, Venla Hellstedt, FINLAND
PROJEKT: ONCE I WAS A DRAGONFLY
TYTUŁ ORYGINALNY: KESÄNI SUDENKORENTONA

PROJEKT: NEVER AGAIN
TYTUŁ ORYGINALNY: EI KOSKAAN ENÄÄ

POLSCY PRODUCENCI

AURA FILMS – Anna Bławut‐Mazurkiewicz, Aleksandra Grażyńska
TYTUŁ: TRÓJBÓJ ŻYCIOWY (POWERLIFTING LIFE)

CRACOW FILM SOCIETY – Aneta Zagórska, Maciej Ostatek
PROJEKT: FUGAZI – NIE WSZYSTKO ZOSTAŁO SPIEPRZONE (FUGAZI – NOT ALL’S BEEN FUCKED UP)
POJEKT: MAIL DO GEBIRTIGA (EMAIL TO GEBIRTIG)

EAST BEAST – Małgorzata Kozioł
PROJEKT – POLLYWOOD

‘EDIFICE’ TEAM – Aleksandra Maciuszek, Adriana F. Castellanos
PROJEKT: GMACH (‘EDIFICE’)

ENTERTAIN PICTURES – Małgorzata Wabińska
PROJEKT: DIAGNOZA (DIAGNOSIS)

FILM FRAME – Katarzyna Ślesicka
PROJEKT: ZA GŁOSEM. W POSZUKIWANIU MARCELLI SEMBRICH (LOST VOICE. SEARCHING FOR MARCELLA SEMBRICH)

KIJORA – Anna Gawlita, Aleksandra Grażyńska
PROJEKT: OPERA O POLSCE (OPERA ABOUT POLAND)

MEDIOLIA – Aleksandra Skowron
PROJEKT: NIELETNI PROJEKTANCI (UNDERAGE DESIGNERS)
PROJEKT – SPOLARYZOWANI (POLARISED)

DRYGAS PRODUCTION – Maciej Drygas
PROJEKT: POCIĄGI (TRAINS)

NIE‐ART FOUNDATION – Ryszard Kruk
PROJEKT: REPUBLIKA (REPUBLIC)

NUR – Łukasz Długołęcki
PROJEKT: BETONOWY KULT (CULT OF CONCRETE)

PLESNAR & KRAUSS – Maria Krauss
PROJEKT: CHCIAŁBYM CI POWIEDZIEĆ WSZYSTKO (I WOULD LIKE TO TELL YOU EVERYTHING)

POLAND STUDIO – Monika Derenda
PROJEKT: BRACIA LUMIERE ZABILI KINO (THE LUMIERE BROTHERS KILLED CINEMA)

RUNNING RABBIT – Joanna Ronikier
PROJEKT: KAZIMIERZ NOWAK – AFRYKA TAM I Z POWROTEM (KAZIMIERZ NOWAK – AFRICA THERE AND BACK)

SQUARE FILM STUDIO – Tatiana Wasilewska
PROJEKT: TRANSATLANTYK (TRANSATLANTIC)

TOUCH FILMS – Aleksandra Wojtaszek, Justyna Koronkiewicz
PROJEKT: POLISH EXPRESS
PROJEKT 2: PODEJDŹ BLIŻEJ (COME CLOSER)

ZK STUDIO – Konrad Szołajski
PROJEKT: DOBRA ZMIANA (THE GOOD CHANGE)
PROJEKT 2: SZTUKA PRZETRWANIA (ART OF SURVIVAL)

AFILM – Anna Zajączkowska

CO‐LAB PICTURES – Danka Krasnohorska

KRAKOW FILM CLUSTER – Aneta Zagórska

LAST MOMENT PRODUCTIONS – Alex Leszczyńska

SHIPSBOY, – Joanna Szymańska

PROJEKTY – 2015

BACKGROUND FILMS – Mikulas Novotny

BRAIDMADE FILMS – Monika Braid

CLIN D’OEIL FILMS – Hanne Phylpo

COLOR OF MAY – Eva Blondiau

MASTERPLAN PICTURES – Per Damgaard Hansen

SEGELER & BOROWSKI FILMPRODUCTION – Ewa Borowski

STERNTAUCHER FILMPRODUCTION- Katrin Habermann

WALENCIAK FILM – Julie Friis Walenciak

BALABUSTA – Magdalena Kamińska

CENTRALA – Paweł Kosuń, Agnieszka Janowska

COLAB PICTURES – Danuta Gęgotek

EUREKA MEDIA LTD. – Krzysztof Kopczyński

FiILMICON – Małgorzata Małysa

KALEJDOSKOP FILM STUDIO – Wojciech Szczudło

KUORA – Anna Gawlita

RAGUSTA FILM – Lucyna Kowalska, Dariusz Kowalski

ARNA FILM SCHOOL – Piotr Lenar.