Strona główna Doc Lab Poland Amerykańskie produkcje w Polsce: koprodukcja, usługi, współpraca

Amerykańskie produkcje w Polsce: koprodukcja, usługi, współpraca

UDOSTĘPNIJ

DOC LAB POLAND zaprasza na organizowany w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego wykład otwarty Anny Różalskiej i Tarika Hachouda pt. „Amerykańskie produkcje w Polsce: koprodukcja, usługi i współpraca”. Wydarzenie jest częścią CentEast Market. Odbędzie się w poniedziałek, 14 października, o godz. 18.00 w sali numer 6 w Kinotece. UWAGA! Bezpłatne wejściówki będą dostępne na godzinę przed wykładem w Informacji Festiwalowej.

Anna Różalska i Tarik Hachoud – założyciele Match&Spark – przedstawią podstawowe zasady, warunki oraz doświadczenia ze współpracy z producentami ze Stanów Zjednoczonych na podstawie filmów „Kto napisze naszą historię”, „Arbitrage”, „W imię honoru”.

www.matchandspark.com

Wprowadzone przez Polski Instytut Sztuki Filmowej tzw. zachęty, zakładające zwrot kosztów (cash rebate) mają przyciągnąć na nasz rynek produkcje filmowe ze świata. Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego uruchomiła cykl wykładów IMPAKT PREZENTUJE, które mają przybliżyć zasady i warunki współpracy z producentami z różnych krajów. Czego oczekują zagraniczni producenci? Jak przygotować się do współpracy i na co zwrócić szczególną uwagę? Na czym polegają różnice kulturowe i zwyczajowe? Jak uniknąć błędów? – na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w ramach naszego cyklu. Na pierwszy ogień idzie współpraca z producentami ze Stanów Zjednoczonych.

ANNA RÓŻALSKA
Producentka i współzałożycielka Match&Spark – firmy produkcyjnej oraz agencji reprezentującej Twórców filmowych i reklamowych w Polsce i za granicą. Koproducentka międzynarodowych produkcji, w tym filmów z dystrybucją w USA.

Wraz z reżyserką Robertą Grossman oraz Nancy Spielberg wyprodukowała dokument fabularyzowany „Who Will Write Our History”, do którego swoich głosów użyczyli Adrien Brody i Joan Allen. Podczas pracy w Alvernia Studios Anna była koproducentką między innymi takich filmów jak:„Arbitraż”, który przyniósł nominację do Złotego Globa za główną rolę dla Richarda Gere’a oraz „Vamps” z Sigourney Weaver.  Z Platige Image Anna wyprodukowała także krótkometrażowy film „Ambition” w reżyserii Tomasza Bagińskiego, gdzie w głównej roli wystąpił znany z serii „Gry o Tron” Aidan Gillen.

Uczestniczka dla producentów Inside Pictures. W 2016 roku została wyróżniona tytułem „Woman To Watch” przez IndieWire oraz znalazła się w zestawieniu „Future Leaders: Agents” magazynu Screendaily.

TARIK HACHOUD
Producent i współzałożyciel Match&Spark – agencji reprezentującej Twórców filmowych i reklamowych w Polsce i na rynkach zagranicznych. Koproducent oraz konsultant międzynarodowych produkcji m.in. „Kto Napisze Naszą Historię”, „In the Name of Honor”, „High Life”, „Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski”. Współpracował z Alvernia Studios oraz Platige Image przy developmencie projektów oraz analizując pakiety filmowe na różnym etapie produkcji.

Na wszystkie wykłady otwarte DOC LAB POLAND wstęp jest wolny.
UWAGA! Ilość miejsc jest ograniczona!WEJŚCIÓWKI na wykład otwarty będą dostępne w czwartek na godzinę przed wykładem w Informacji Festiwalowej.

Wykłady towarzyszą trzeciej sesji programu rozwoju projektów dokumentalnych DOC LAB POLAND 2019 – rozpocznie się 14 i potrwa do 17 października. Jest częścią CentEast Market Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Między dziennikarstwem a filmem – wykład otwarty Doc Lab Poland

Eksperci z Netflixa i Al Jazeery na markecie DOC LAB POLAND