Strona główna Doc Lab Poland 11 FILMÓW Z DOC LAB POLAND I INNYCH PROGRAMÓW FUNDACJI IM. ŚLESICKIEGO...

11 FILMÓW Z DOC LAB POLAND I INNYCH PROGRAMÓW FUNDACJI IM. ŚLESICKIEGO NA FESTIWALACH KFF I MDAG

UDOSTĘPNIJ

11 FILMÓW Z DOC LAB POLAND I INNYCH PROGRAMÓW FUNDACJI IM. ŚLESICKIEGO
NA FESTIWALACH KFF I MDAG

Aż 11 filmów rozwijanych w programach Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego znalazło się w selekcjach konkursowych dwóch najważniejszych polskich festiwali dokumentalnych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Millennium Docs Against Gravity. Projekty brały udział przede wszystkim w DOC LAB POLAND, ale też DOC DEVELOPMENT i CEDOC Market.

W Konkursie Polskim na tegorocznym festiwalu Millennium Docs Against Gravity znalazły się 4 filmy rozwijane w programach Fundacji Filmowej lub biorące udział w CEDOC Market – jedynym w Polsce dokumentalnym markecie koprodukcyjnym:

  • Listy z Wilczej, reż. Arjun Talwar, prod. Uni-Solo Studio,film otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych w Konkursie Polskim (DOC LAB POLAND),
  • Król Maciuś Pierwszy, reż. Jaśmina Wójcik, prod. Pinot Films, uhonorowany Wyróżnieniem w Konkursie Polskim (CEDOC),
  • Gość, reż. Zvika Gregory Portnoy, Zuzanna Solakiewicz, współreż. Michał Bielawski, prod. Plesnar & Krauss Films (CEDOC),
  • Zaufaj mi, reż. Joanna Ratajczak, prod. Silver Frame (CEDOC),

22.MDAG odbywa się w dniach 9-18.05. w siedmiu miastach (Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Gdynia, Wrocław, Katowice, Łódź) oraz od 20 maja do 2 czerwca online na mdag.pl.

Również program tegorocznego 65. Krakowskiego Festiwalu Filmowego obfituje w tytuły, których twórcy wielokrotnie rozwijali swoje projekty filmów dokumentalnych w programach Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego.

Wszystkie polskie filmy w Konkursie Międzynarodowym  i aż 7 z 11 filmów w Konkursie Polskim KFF brało udział w programie DOC LAB POLAND (i CEDOC Market) :

  • Bałtyk, reż. Iga Lis, prod. Silver Frame,
  • Dokąd umierają malarze, reż. Michał Pietrak, prod. Orient Film (także Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny),
  • Dziecko z pyłu, reż. Weronika Mliczewska, prod. Ya Man Studio (także Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny),
  • Miasto, które wyjechało, reż. Natalia Pietsch i Grzegorz Piekarski, prod. Larmo
  • Na własnych zasadach, reż. Tadeusz Chudy, prod. Smart Films
  • Silver, reż. Natalia Koniarz, prod. Telemark (także Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny),
  • Wielki szef, reż. Tomasz Wolski, prod. Kijora Film Sp. z o.o. (także Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny).

Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 25.05.-1.06. w krakowskich kinach oraz online na terenie całej Polski. Oprócz pokazów filmowych, jak co roku, będzie obfitować w liczne wydarzenia branżowe. Jednym z nich będą publiczne pitchingi projektów biorących udział w tegorocznej edycji programu DOC LAB POLAND. Podczas festiwalu odbędzie się też organizowany przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego CEDOC (Central European Documentary Co-Production Market).  Wyselekcjonowane projekty będą miały szansę zaprezentować się nie tylko przed potencjalnymi koproducentami, ale także przed reprezentantami funduszy filmowych, programów szkoleniowych, agentami sprzedaży oraz nadawcami telewizyjnymi. Wszystkie wydarzenia są częścią KFF Industry.

Przypominamy, że do 30 maja trwają nabory na dwa programy Fundacji im. Ślesickiego:

  • DOC DEVELOPMENT – program kierowany do reżyserów z projektami filmów dokumentalnych na wczesnym etapie rozwoju. Więcej informacji na:docdevelopment.pl
  • PIERWSZY FILM – programu dla młodzieży, w ramach którego pełnoletni licealiści i studenci pod okiem doświadczonych filmowców stawiają swoje pierwsze filmowe kroki. Więcej informacji na stronie: pierwszyfilm.pl

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego jest organizatorem programów konsultacyjnych i warsztatów rozwoju projektów filmowych dla reżyserów i producentów na różnych etapach ich kariery. Najważniejszym programem Fundacji jest DOC LAB POLAND, który od 2015 roku  jest największym w Polsce programem konsultacyjnym, w którym najlepsi polscy i światowi eksperci pomagają uczestnikom w pracy nad ich projektami. Warsztaty obejmują konsultacje reżyserskie i montażowe, pracę nad trailerami i materiałami promocyjnymi, trening prezentacji projektów, konsultacje z agentami sprzedaży, rozwijanie budżetów i planów finansowania. Projekty są co roku prezentowane międzynarodowemu gronu decydentów i ekspertów na pitchingach DOCS TO START i DOCS TO GO! podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego, w ramach KFF Industry. Częścią programu jest też CEDOC MARKET (Central European Documentary Co-production Market) również w ramach KFF Industry. To jedyne w Polsce spotkanie koprodukcyjne dla producentów, którzy poszukują partnerów polskich i zagranicznych. Co roku ok. 40 uczestników odbywa ponad 400 indywidualnych spotkań.