Strona główna Program MARKET KOPRODUKCYJNY PROJEKTÓW DOKUMENTALNYCH

MARKET KOPRODUKCYJNY PROJEKTÓW DOKUMENTALNYCH

Potrzebujesz koproducentów do projektu dokumentalnego?
Szukasz projektów dokumentalnych, które chciałbyś koprodukować?

DOC LAB POLAND CO-PRODUCTION MARKET podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego to jedyne w Polsce spotkania koprodukcyjne dla producentów filmów dokumentalnych, poszukujących partnerów polskich i zagranicznych. Organizowany od 2015 r. market jest częścią programu DOC LAB POLAND i KFF Industry, składającego się także z warsztatów, konsultacji i pitchingów polskich projektów dokumentalnych (DOCS TO START i
DOCS TO GO!).

Spotkania odbędą się w środę  29 maja, w Krakowie.

W tym roku Krakowski Festiwal Filmowy poświęci szczególną uwagę kinu fińskiemu, dlatego w markecie uczestniczyć będzie większa niż zwykle reprezentacja producentów z Finlandii. W dwustronnych spotkaniach weźmie udział kilkudziesięciu producentów z Polski i z innych krajów, m.in. z Niemiec, Holandii, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii, Czech i Szwajcarii. Gośćmi marketu będą też przedstawiciele funduszy filmowych i telewizji oraz agenci sprzedaży.

Projekty średnio– i pełnometrażowe kreatywnych filmów dokumentalnych mogą być zgłaszane zarówno na etapie zaawansowanego jak i wstępnego developmentu Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 kwietnia. Przy wyborze oceniana będzie wartość artystyczna i potencjał międzynarodowy projektu oraz doświadczenie producenta. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Uczestnicy marketu koprodukcyjnego, będącego częścią programu DOC LAB POLAND i KFF Industry, otrzymują od Festiwalu akredytację branżową umożliwiającą uczestnictwo w programie branżowym Festiwalu.  Zapraszamy szczególnie na organizowane w czasie festiwalu pitchingi uczestników programu DOCS TO START i DOCS TO GO!

Projekty zakwalifikowane na market koprodukcyjny znajdą się w katalogu DOC LAB POLAND 2019, dostępnym dla gości branżowych KFF oraz na stronie internetowej Festiwalu, a przede wszystkim wezmą udział w zaaranżowanych przez organizatorów spotkaniach one-on-one.

Formularz aplikacyjny pojawi się na stronie w dniu 15 marca 2019 r.