Strona główna Program MARKET KOPRODUKCYJNY PROJEKTÓW DOKUMENTALNYCH

MARKET KOPRODUKCYJNY PROJEKTÓW DOKUMENTALNYCH

Szukasz koproducentów do filmu dokumentalnego lub nowych projektów i talentów dokumentalnych?

DOC LAB POLAND CO-PRODUCTION MARKET na Krakowskim Festiwalu Filmowym to jedyne w Polsce spotkanie koprodukcyjne dla producentów dokumentalnych, którzy poszukują partnerów polskich i zagranicznych.

Organizowany od 2015 roku market jest częścią kilkudniowego programu DOC LAB POLAND i KFF Industry, na który składają się warsztaty, konsultacje i pitchingi polskich projektów dokumentalnych (DOCS TO START i DOCS TO GO).

Market odbędzie się w środę, 29 maja w Krakowie.

Focus on Finland

W tym roku Krakowski Festiwal Filmowy poświęci szczególną uwagę kinu fińskiemu, dlatego w wydarzeniu uczestniczyć będzie duża reprezentacja producentów z Finlandii. W dwustronnych spotkaniach weźmie udział kilkudziesięciu producentów z Polski, Niemiec, Holandii, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii, Czech i Szwajcarii. Gośćmi marketu będą też przedstawiciele funduszy filmowych i telewizji oraz agenci sprzedaży.

Zgłoszenia

Na market można zgłaszać projekty średnio– i pełnometrażowych kreatywnych filmów dokumentalnych na etapie wczesnego lub zaawansowanego dewelopmentu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 kwietnia. 

 

Przy wyborze projektów oceniana będzie wartość artystyczna i potencjał międzynarodowy projektu a także doświadczenie producenta. Udział w markecie jest bezpłatny. 

Formularz aplikacyjny dostępny będzie 15 marca 2019 r.

Dlaczego warto się zgłosić?

Wyselekcjonowane projekty wezmą udział w zaaranżowanych przez organizatorów spotkaniach one-on-one a także znajdą się w katalogu DOC LAB POLAND 2019 dostępnym dla gości branżowych KFF i na stronie internetowej Festiwalu. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają od Festiwalu akredytację branżową, umożliwiającą udział w wydarzeniach industry. 

Szczególnie serdecznie zapraszamy na organizowane podczas festiwalu pitchingi projektów uczestników programu DOCS TO START i DOCS TO GO!

Do zobaczenia w Krakowie!