Strona główna Doc Lab Poland Dźwięki z pustego obszaru w kinie Iluzjon

Dźwięki z pustego obszaru w kinie Iluzjon

UDOSTĘPNIJ
Koncert muzyki Marzeny Majcher oraz Andrzeja Wojciechowskiego

Zapraszamy na jedyne wykonanie kompozycji DŹWIĘKI Z PUSTEGO OBSZARU! W środę 5 grudnia o godz. 21.00 w kinie Iluzjon odbędzie się koncert muzyki Marzeny Majcher oraz Andrzeja Wojciechowskiego, którzy razem z basistą Michałem Pałką-Keff zagrają do specjalnie stworzonego setu z filmów dokumentalnych Władysława Ślesickiego. 

Z okazji wydarzeń poświęconych jednemu z mistrzów polskiego dokumentu – Władysławowi Ślesickiemu, odbędzie się koncert muzyki Marzeny Majcher z zespołem – Andrzejem Wojciechowskim i Michałem Pałką-Keff. Awangardowi muzycy zagrają specjalnie skomponowaną muzykę do autorskiego setu video złożonego z fragmentów najważniejszych filmów Ślesickiego z lat ’50 i ’60. Jedyne wykonanie tego koncertu odbędzie się w warszawskim kinie Iluzjon, w środę 5 grudnia.

Muzycy zrealizowali wspólnie wiele projektów muzyczno-wizualnych, które prezentowali na licznych koncertach, m.in. na Inauguracji XXVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych (Łódź 2015), na Festiwalu Filmowym OFF Camera Plus (Kraków 2014), w Klubie Mózg (Warszawa 2015) i na Festiwalu Święto Muzyki (Warszawa, 2013). 

Tym razem artyści przeniosą nas w dokumentalną podróż do minionego, magicznego świata filmów Władysława Ślesickiego. Przywołają dźwięki z pustego obszaru przy pomocy zmysłowych elektronicznych bitów, pomieszanych z głębokim basem i onirycznym wokalem. Połączą czas przeszły z teraźniejszością muzyką z pogranicza jazzu, trip-hopu i ambientu, używając najnowszych technologii w muzyce – wirtualnych instrumentów, interaktywnego exformera i bass synthesizera.

Koncert DŹWIĘKI Z PUSTEGO OBSZARU
Koncert Marzeny Majcher z zespołem – Andrzej Wojciechowski, Michał Pałka-Keff

środa, 5 grudnia, 21.00 – Kino Iluzjon, sala Stolica, ul. Narbutta 50A, Warszawa.

Marzena Majcher – syntezator, wokal, exformer interaktywny

Andrzej Wojciechowski – live electronics, montaż filmów Władysława Ślesickiego

Michał Pałka-Keff – gitara basowa 

MARZENA MAJCHER – kompozytorka i gitarzystka. Autorka muzyki filmowej, teatralnej, współczesnej muzyki poważnej i elektroakustycznej. Absolwentka Kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Gitary w Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka muzyki do ponad 35 filmów, sztuk teatralnych oraz seriali. Koncertowała na wielu Festiwalach m.in.na Music Festival Ecos Urbanos w Meksyku (2018), XIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych w Bydgoszczy (2018). Jej znane prace to muzyka do filmów fabularnych – „The French Woman”, „Hanoi-Warszawa”, sztuki teatralnej – „Kobro”, „Chemia Miłości na sopran i kwartet smyczkowy”. Autorka muzyki do Czołówek TVP Kultura (2005 – 2010). W swoich utworach kompozytorka często inspiruje się różnymi dziedzinami nauki oraz eksperymentuje – transformuje na język muzyki inne struktury pozamuzyczne z otaczającego nas świata. 

www.marzenamajcher.manifo.com

ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – operator i reżyser filmowy, pasjonat eksperymentów muzycznych. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Autor zdjęć do ponad 50 filmów – fabularnych i dokumentalnych. Współtwórca grupy artystycznej Ankh Fabrik. Znany ze zdjęć do  filmów fabularnych: „Moje córki krowy”, „Noc Walpurgii” i „Zaślepiona”. 

www.andrzejwojciechowski.manifo.com 

MICHAŁ PAŁKA-KEFF – operator filmowy, basista, miłośnik Lestera Claypoola. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Niegdyś basista zespołu Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, z którym nagrał dwie płyty. Wielbiciel form filmowych dokumentalnych oraz eksperymentalnych. Autor zdjęć do filmów dokumentalnych: „Pajęczyna szczęścia”, „Neon,” i „Moje jest inne”. 

Koncert jest częścią retrospektywy i wystawy: „Władysław Ślesicki jest niepowtarzalny” organizowanych w dziesiątą rocznicę śmierci reżysera i 45. rocznicę premiery filmu „W pustyni i w puszczy”. Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego zaprasza do warszawskiego kina Iluzjon na wydarzenia poświęcone twórcy filmowych przygód Stasia i Nel z 1973 roku, „Rodziny człowieczej” oraz innych wielokrotnie nagradzanych dokumentów i filmów fabularnych.

PROGRAM WYDARZEŃ   

1 XII – sobota, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50A, Warszawa

18.00 – wernisaż wystawy „Władysław Ślesicki jest niepowtarzalny”, promocja książki „Po swojemu. Kino Władysława Ślesickiego” – Kino Iluzjon – foyer

19.00 – projekcja „Droga daleka przed nami” – Kino Iluzjon – sala Mała Czarna

2 XII – niedziela, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50A, Warszawa

16.00 – projekcja „W pustyni i w puszczy” cz. I – Kino Iluzjon – sala Mała Czarna

18.00 – projekcja „W pustyni i w puszczy” cz. II – Kino Iluzjon – sala Mała Czarna

3 XII – poniedziałek, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50A, Warszawa

19.00 – projekcja –zestaw dokumentalny I – Kino Iluzjon – sala Mała Czarna

4 XII – wtorek, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50A, Warszawa

19.00 – projekcja – zestaw dokumentalny II – Kino Iluzjon – sala Mała Czarna

5 XII – środa, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50A, Warszawa

19.00 – projekcja – zestaw dokumentalny III – Kino Iluzjon – sala Mała Czarna

21.00 – koncert – Marzena Majcher z zespołem – Andrzej Wojciechowski, Michał Pałka-Keff. „Dźwięki z pustego obszaru” – muzyka do filmów Władysława Ślesickiego – Kino Iluzjon – sala Stolica

22.00 – finisaż wystawy – Kino Iluzjon – foyer.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny (na podstawie ograniczonej puli wejściówek, które już można odbierać w kinie Iluzjon).

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego została założona zimą 2014 roku przez rodzinę zmarłego w 2008 roku reżysera: Barbarę, Adama i Katarzynę Ślesickich. Fundacja zajmuje się przede wszystkim organizacją filmowych programów szkoleniowych i konsultacyjnych, zwłaszcza w obszarze filmu dokumentalnego, produkcją filmową oraz promocją filmu polskiego. Ważnym celem Fundacji jest też popularyzacja i zachowanie w pamięci dorobku artystycznego Władysława Ślesickiego, uchodzącego w latach sześćdziesiątych za jednego z najwybitniejszych twórców dokumentalnych w Polsce i na świecie. Fundacja jest m.in. organizatorem największego w Polsce programu dla filmowców-dokumentalistów DOC LAB POLAND.

Więcej informacji na www.fundfilm.pl.