Strona główna Doc Lab Poland JESZCZE TYLKO PRZEZ TYDZIEŃ MOŻNA ZGŁASZAĆ SIĘ NA DOC DEVELOPMENT!

JESZCZE TYLKO PRZEZ TYDZIEŃ MOŻNA ZGŁASZAĆ SIĘ NA DOC DEVELOPMENT!

UDOSTĘPNIJ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już tylko do 4 czerwca 2021 roku można zgłaszać się na 3. edycję DOC DEVELOPMENT – intensywnego programu rozwoju dla reżyserów z projektami na wczesnym etapie. Zakwalifikowani na niego uczestnicy zyskają wyjątkową okazję do zaprezentowania swoich projektów i skorzystania ze wsparcia partnerów programu: CANAL+, TVP Dokument, Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, firmy MX35 oraz kancelarii MKZ Partnerzy.

Jeśli jesteś reżyserem, zwłaszcza na początku drogi zawodowej, pracujesz nad projektem dokumentalnym i chcesz:

– skonsultować swoje pomysły z czołowymi polskimi filmowcami

– omówić research i zdjęcia dokumentacyjne

– dyskutować w przyjaznej grupie twórców i ekspertów

– przygotować wstępny trailer/teaser

– przygotować profesjonalne materiały prezentacyjne (opisy, materiały wizualne, wstępny budżet)

– pisać lub skonsultować scenariusz

– wiedzieć więcej o współpracy z producentem

– znaleźć producenta do swojego projektu

Zgłoś się na DOC DEVELOPMENT! Formularz zgłoszeniowy na program znajduje się pod linkiem: formularz.docdevelopment.pl. Termin zgłoszenia upływa 4.06.2021 roku o godz. 23.59. Koszt udziału w programie to 1000 zł + VAT. Opłata za zgłoszenie wynosi 50 zł.

Partnerami 3. edycji Doc Development są: CANAL+, TVP Dokument, Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, MX35 oraz kancelaria MKZ Partnerzy, którzy w trakcie trwania programu przedstawią możliwości koprodukcyjne, wsparcia ze strony telewizji, skonsultują dobór sprzętu filmowego i dźwiękowego, podzielą się wiedzą na temat festiwali i dystrybucji. Ta wiedza pozwoli uczestnikom rozbudować sieć kontaktów, osadzić swoje powstające dopiero filmy w świadomości branży filmowej, zyskać dla projektu nowe ścieżki rozwoju i możliwości jego zrealizowania.

W CANAL+ od lat wspieramy nowe talenty nie tylko w filmach i serialach fabularnych. Widzimy sens formuły warsztatowej i wierzymy w moc i znaczenie również filmów dokumentalnych. Dlatego po raz kolejny zostaliśmy partnerem programu Doc Development, skierowanego do twórców zainteresowanych rozwijaniem pomysłów na dokument. Z uczestnikami warsztatów rozmawiamy o możliwościach współpracy, w tym koprodukcyjnej, z CANAL+ Polska.
Alicja Gancarz, Dział Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+

Jednym z głównych celów i ambicją TVP Dokument jest nie tylko dbanie o dziedzictwo polskiej dokumentalistyki, pokazywanie piękna i wartości dzieł największych twórców polskiego dokumentu, ale także wspieranie i rozwijanie nowych projektów. Stawiamy bowiem nie tylko na dziedzictwo, ale również na przyszłość. Doc Development to inicjatywa, która niejednokrotnie pomogła rozwinąć niezwykle ciekawe projekty polskich twórców dokumentalnych i po prostu nie mogło nas tam zabraknąć. Liczę, że również w tym roku uda się wesprzeć i pchnąć na nowe tory wiele niezwykle interesujących, przedsięwzięć filmowych.
Tomasz Piechal, Redaktor Naczelny TVP Dokument

Bardzo cieszymy się, że wraz Fundacją im Władysława Ślesickiego rozpoczynamy nowy etap rozwoju Millennium Docs Against Gravity. Dzięki zaangażowaniu w program Doc Development festiwal stanie się miejscem, gdzie rodzą się i rozwijają najciekawsze polskie projekty dokumentalne. Ich twórczynie i twórcy zyskają dostęp do najlepszych dokumentów z całego świata oraz do wiodących agentów sprzedaży, będą mogli także konsultować swoje projekty z programerami naszego festiwalu oraz europejskich festiwali dokumentalnych.
Wojciech Diduszko, Dyrektor Konkursu Polskiego Millennium Docs Against Gravity

Okres developmentu jest niezwykle ważnym, ale również trudnym czasem dla kształtowania się projektu filmowego. Chcemy w nim wesprzeć uczestników Doc Development bardzo konkretnie, umożliwiając im skorzystanie z naszego sprzętu kamerowego i dźwiękowego. Wierzymy, że taka szansa pozwoli im poczuć, że ich projekt nie jest już tylko zapisanym na kartce pomysłem, ale staje się czymś namacalnym i bliższym realizacji. Chcemy im dać dodatkową energię do działania, odpowiedź na pytanie, czego ich projekt potrzebuje technicznie, a także realnie wspomóc etap poszukiwań, w trakcie którego można wpaść na wiele interesujących tropów. W dokumencie development to nie tylko czas testowania i eksperymentowania. Materiały z dokumentacji często trafiają do ostatecznego filmu i realizacja ich na profesjonalnym sprzęcie pozwala nie odbiegać im potem jakością od reszty filmu.
Paweł Ziemilski, współwłaściciel MX35

DOC DEVELOPMENT potrwa od czerwca do grudnia 2021 roku, w tym czasie odbędzie się pięć intensywnych trzydniowych sesji. Oprócz reżyserów-dokumentalistów, konsultantami będą też m.in.: producentka Anna Wydra, prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej Barbara Pawłowska, reżyserka specjalizująca się w przygotowywaniu trailerów Małgorzata Świderska, czy dyrektor programu Adam Ślesicki. Efektem programu ma być przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development. Zwieńczeniem warsztatów jest prezentacja projektów przed polskimi producentami w celu nawiązania współpracy przy projektach. Dwie pierwsze prezentacje w 2019 i 2020 roku zgromadziły za każdym razem ok. 30 potencjalnych zainteresowanych.

Organizatorem DOC DEVELOPMENT jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, która od 2015 roku prowadzi największy w Polsce program konsultacyjno-prezentacyjny DOC LAB POLAND. W dotychczasowych dwóch programu udział wzięło 24 reżyserów wśród których znaleźli się m.in. Ewa Kochańska, autorka nagradzanego dokumentu „Jazda obowiązkowa”, doświadczony montażysta Miłosz Hermanowicz, czy Rafał Małecki reżyser nagradzanej „Rdzy”. Projekt „Dziewczyńskie historie” Agnieszki Borzym jest obecnie rozwijany podczas 7. edycji Doc Lab Poland. Z kolei projekt Agnieszki Kokowskiej „W stronę słońca” bierze w tym roku udział w CEDOC Market oraz otrzymał dofinansowanie PISF na produkcję. W pierwszej edycji brali udział m.in. reżyser i operator Paweł Dyllus, wielokrotnie nagradzani reżyserzy: Paweł Borowski, Julia Groszek, czy uhonorowana Srebrnym Smokiem na KFF Aleksandra Maciejczyk.

Więcej informacji na: www.docdevelopment.pl